Gol Karola Świderskiego, po asyście Kamila Jóźwiaka, dał zwycięstwo Charlotte

Polski duet zapewnił zwycięstwo drużynie Charlotte
Polski duet zapewnił zwycięstwo drużynie CharlotteProfimedia
Karol Świderski strzelił gola, a Kamil Jóźwiak asystował przy jego trafieniu w meczu przeciwko Columbus Crew. Polacy zapewnili tą akcją trzy punkty swojemu zespołowi, ponieważ mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Charlotte rozpoczęło sezon 2023 od trzech porażek i do tej pory mieli na koncie zaledwie jedno zwycięstwo po ośmiu spotkaniach. Teraz udało im się przerwać serię czterech meczów z rzędu bez wygranej.

Rywalem Charlotte była drużyna Columbus Crew, która zdecydowanie lepiej radziła sobie dotychczas w ligowych rozgrywkach, ponieważ po ośmiu kolejkach miała na koncie 14 punktów i znajduje się w górnej części tabeli.

Polski duet wypracował jedyne trafienie w 37. minucie meczu. Kamil Jóźwiak podał płasko w pole karne z prawej strony, piłka trafiła pod nogę Karola Świderskiego, który bez przyjęcia oddał mocny strzał z trzynastego metra i umieści futbolówkę w siatce. Był to jego drugi gol w tym sezonie. Jóźwiak zanotował trzecią asystę.

Charlotte przesunęło się w tabeli na 11. miejsce i ma na koncie 9 punktów. Columbus Crew plasuje się na 5. pozycji z dorobkiem 14. oczek.