Kapitalna asysta Mateusza Bogusza. Poza tym nieudana kolejka Polaków w MLS

Nieudana kolejka Polaków w MLS. Kapitalną asystą popisał się Mateusz Bogusz
Nieudana kolejka Polaków w MLS. Kapitalną asystą popisał się Mateusz BoguszProfimedia
Reprezentanci Polski występujący w MLS w Stanach Zjednoczonych mają za sobą niezbyt udaną kolejkę. Ich zespoły w większości przegrywały swoje spotkania, a najlepiej spisał się Mateusz Bogusz z Los Angeles FC.

Jego zespół wygrał na wyjeździe z St. Louis City. Pierwsza połowa miała nieco dramatyczny przebieg, bo Joao Klauss z St. Louis nie trafił rzutu karnego, a potem gol Anthony'ego Markanicha został anulowany przez VAR za zagranie ręką.

Dopiero po przerwie do głosu doszła drużyna z Los Angeles, która wygrala 2:0 po dublecie Denisa Bouangi, który w ostatnim spotkaniu zaliczył trzy asysty. Dzisiaj przy jednej z bramek asystował mu Bogusz, który popisał się pięknym podaniem z głębi pola, a w całym spotkaniu rozegrał 87 minut.

Całe spotkanie dla Atlanty United zagrał za to Bartosz Slisz, ale polski defensywny pomocnik z dużymi szansami na występy w trakcie Euro 2024 zapisał na swoim koncie jedynie żółtą kartkę, a jego zespół przegrał z Cincinnati 0:1 na wyjeździe.

Podobną porażkę zanotował także Sebastian Kowalczyk i jego Houston Dynamo, które w takim samym wymiarze poległo w delegacji z Austin FC, a Polak opuścił plac gry w 88. minucie. Mniej grał z kolei Mateusz Klich, którego DC United przegrało aż 1:4 z New York Red Bulls, a polski pomocnik został zmieniony w 55. minucie.

Bezbramkowym remisem zakończyły się za to derby Florydy z udziałem Interu Miamu, który na wyjeździe rywalizował z Orlando City. Spotkanie z powodu kontuzji kolana opuścił Leo Messi, ale na boisku w barwach gości wystąpili Luis Suarez czy Sergio Busquets.