Cristiano Ronaldo uderza po raz kolejny: Al-Nassr depcze po piętach liderom ligi

Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w Arabii Saudyjskiej.
Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w Arabii Saudyjskiej.Profimedia
W 13. kolejce Saudi Pro League, Al-Nassr świętował w sobotę wyjazdowe zwycięstwo 3:1 nad Al-Wehda. Swoją 13. ligową bramkę w sezonie 2023/24 strzelił Cristiano Ronaldo

Alex Telles wysunął Al-Nassr na prowadzenie 1:0 w 11. minucie, kiedy strzelił z rzutu wolnego w dolny róg bramki. Tuż przed przerwą Abdulelaj Al-Amri podwyższył prowadzenie po asyście Marcelo Brozovicia.

W 49. minucie portugalski gwiazdor Cristiano Ronaldo zdobył swoją 13. bramkę w sezonie. Gospodarze popełnili naiwny błąd w rozegraniu piłki, który Ronaldo bezkompromisowo wykorzystał. Następnie stadion dołączył do niego, wydają słynne już "Suuiii". Al-Wehda zdołała zmniejszyć deficyt dopiero w końcowej fazie meczu.

Było to siódme zwycięstwo Al-Nassr z rzędu i są niepokonani w 18 meczach. Drużyna CR7 nadal zajmuje drugie miejsce z 31 punktami, cztery punkty za liderami Al-Hilal. Wielki pojedynek pomiędzy dwoma głównymi pretendentami do tytułu odbędzie się 1 grudnia.