Firmino skompletował hat-tricka, Brazylijczyk poprowadził Al-Ahli do zwycięstwa

Wspaniały debiut Firmino.
Wspaniały debiut Firmino.Profimedia
Brazylijski napastnik Roberto Firmino w swoim debiucie w barwach Al-Ahli skompletował hat-tricka i zapewnił gospodarzom zwycięstwo 3:1 nad Al-Hazm w meczu otwierającym sezon Saudi Pro League.

Były napastnik Liverpoolu zdobył dwie bramki w pierwszych 10 minutach spotkania, a kolejne trafienie w 72. minucie przypieczętowało trzy punkty dla beniaminka. Al-Ahli i Al-Hazem były dwoma z czterech klubów, które zakwalifikowały się do najwyższej ligi saudyjskiej, która w tym sezonie powiększyła się z 16 do 18 drużyn.

Gospodarze wcześnie objęli prowadzenie dzięki główce Firmino. Kapitan drużyny dał o sobie znać także cztery minuty później - z bliskiej odległości po podaniu od byłego skrzydłowego Manchesteru City i nowego nabytku, Riyada Mahreza.

Al-Hazem zaczął nabierać nadziei pięć minut po przerwie, gdy do głosu doszedł Vina. Firmino ukoronował jednak swój występ i zwieńczył idealny wieczór otwarcia trzecim trafieniem 20 minut przed końcem.

Panujący mistrzowie Al-Ittihad, którzy podpisali kontrakt ze zdobywcą Złotej Piłki Karimem Benzemą i pomocnikiem N'Golo Kante, rozegrają swój pierwszy mecz w niedzielę w Al-Raed.

Al-Nassr, drużyna, która w zeszłym sezonie zajęła drugie miejsce, zmierzy się w poniedziałek z drużyną Stevena Gerarda Al-Ettifaq. W starciu mogą zmierzyć się byli koledzy z Liverpoolu, Sadio Mane w drużynie gospodarzy i Jordan Henderson w zespole gości.