Mateusz Wdowiak zamienia Raków Częstochowa na Zagłębie Lubin. Umowa na trzy lata

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Mateusz Wdowiak zamienia Raków Częstochowa na Zagłębie Lubin. Umowa na trzy lata

Mateusz Wdowiak zamienia Raków Częstochowa na KGHM Zagłębie Lubin. Umowa na trzy lata
Mateusz Wdowiak zamienia Raków Częstochowa na KGHM Zagłębie Lubin. Umowa na trzy lataZagłębie Lubin S.A.
Nowym piłkarzem Miedziowych został Mateusz Wdowiak. 26-latek parafował umowę, na mocy której będzie występował w miedziano-biało-zielonych barwach do 30 czerwca 2026 roku.

Mateusz Wdowiak przyszedł na świat 28 sierpnia 1996 roku w Krakowie. W swoim rodzinnym mieście stawiał pierwsze piłkarskie kroki, szkoląc się w Cracovii, w której zadebiutował również na poziomie Ekstraklasy w lutym 2015 roku. W koszulce popularnych Pasów rozegrał łącznie ponad 150 meczów, w których zdobył 13 bramek i zanotował 23 asysty.

Ponadto będąc piłkarzem Cracovii, Wdowiak zdobył pierwszy i jak się okazało, nie ostatni w swojej dotychczasowej karierze Puchar Polski. Dobra postawa pomocnika przykuła uwagę Rakowa Częstochowa, z którym ostatecznie były młodzieżowy reprezentant Polski zdecydował się związać w lutym 2021 roku.

Kolejne miesiące były bardzo udane zarówno dla częstochowskiego klubu, jak i samego zawodnika. Razem z Medalikami Wdowiak sięgnął po kolejne dwa Puchary Polski (zostając królem strzelców tych rozgrywek w sezonie 2021/22), dwa Superpuchary, a także krajowe mistrzostwo, które piłkarze Rakowa wywalczyli podczas minionej kampanii.

Dla klubu spod Jasnej Góry skrzydłowy wystąpił 98 razy, strzelił 17 goli i siedmiokrotnie zanotował ostatnie podanie.

Umowa, którą Mateusz Wdowiak związał się z Zagłębiem, obowiązuje do zakończenia sezonu 2025/26.

"Wzmacniamy siłę ofensywną naszego zespołu doświadczonym zawodnikiem, który przez lata prezentował wysoki poziom zarówno w rozgrywkach Ekstraklasy, jak i Pucharu Polski. Chcieliśmy mieć jeszcze więcej opcji w ataku, więc cieszymy się, że ten transfer doszedł do skutku. Mateusz posiada w swoim dorobku już kilka trofeów i mamy nadzieję, że niebawem przyjdzie czas na kolejne, tym razem w barwach Zagłębia" - powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

"Kibice musieli trochę poczekać, ale ostatecznie udało się sfinalizować transfer Mateusza Wdowiaka do naszego Klubu. Jest on przede wszystkim wyróżniającym się zawodnikiem na boiskach Ekstraklasy, którego cechuje duża wszechstronność w ofensywie, co wielokrotnie pokazał już grając w Rakowie. Przyjście Mateusza oznacza więc jeszcze większą ilość opcji dla trenera Waldemara Fornalika przy ustalaniu składu, a także na pewno pozytywnie wpłynie na sportową rywalizację w zespole. Witamy i życzymy powodzenia" - mówi Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

"Cieszę się, że trafiłem do Zagłębia. Z niecierpliwością czekam już na swój pierwszy mecz w nowych barwach. Widzimy się na stadionie, do zobaczenia!" - zakończył Mateusz Wdowiak.