Pierwsze wzmocnienie Śląska Wrocław w ofensywie, Junior Eyamba nowym napastnikiem

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Pierwsze wzmocnienie Śląska Wrocław w ofensywie, Junior Eyamba nowym napastnikiem

Pierwsze wzmocnienie Śląska Wrocław w ofensywie, Junior Eyamba nowym napastnikiem
Pierwsze wzmocnienie Śląska Wrocław w ofensywie, Junior Eyamba nowym napastnikiemAdriana Ficek, SlaskWroclaw.pl
Jego talent dopiero niedawno eksplodował i Śląsk Wrocław chce wykorzystać ten potencjał. Król strzelców trzeciej ligi szwajcarskiej jest wciąż bardzo młody, dlatego możliwości rozwoju w ekipie wicemistrzów Polski również powinny się znaleźć. Junior Eyamba podpisał umowę na dwa sezony, z trzecim w opcji.

Urodzony w Szwajcarii Junior Eyamba ma 22 lata i najlepsze przed sobą. A przynajmniej przekonani o tym są działacze Śląska Wrocław, który właśnie pozyskał młodziana wycenianego obecnie na raptem 100 tys. euro (wartość z jesieni, zapewne wzrośnie po aktualizacji za koniec sezonu 23/24). 

"Junior Eyamba to bardzo cenne wzmocnienie naszej ofensywy. Szukaliśmy silnego napastnika o dobrych warunkach fizycznych. Junior pokazywał już bardzo dobrą skuteczność i liczymy, że tak samo będzie podczas jego gry w Śląsku" – komentuje David Balda, dyrektor sportowy WKS-u.

O jakiej skuteczności mówi Balda? W minionym sezonie Eyamba bardzo dobrze odnalazł się w drugim zespole Young Boys Bern, który gra w Promotion League (trzeci poziom). Zdobył aż 14 goli w 27 meczach i został najlepszym strzelcem rozgrywek. A że mierzy aż 194 cm wzrostu, w polu karnym rywali powinien się dobrze odnaleźć. 

Junior Eyamba podpisał ze Śląskiem umowę do końca sezonu 2025/26, z opcją przedłużenia o kolejne rozgrywki. "Cieszę się, że mogę tu być. To dla mnie ogromna szansa i wierzę, że będę w stanie prezentować się jak najlepiej i pomagać drużynie. Nie mogę się doczekać pierwszego spotkania" – mówi Junior. 

Pierwsze seniorskie sezony w wykonaniu Juniora Eyamby
Pierwsze seniorskie sezony w wykonaniu Juniora EyambyFlashscore