Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Chelsea pozyskała środkowego obrońcę na zasadzie wolnego transferu

Chelsea pozyskała środkowego obrońcę na zasadzie wolnego transferu
Chelsea pozyskała środkowego obrońcę na zasadzie wolnego transferuAFP
Chelsea poinformowała, że na zasadzie wolnego transferu pozyskała grającego wcześniej w Fulham środkowego obrońcę - Tosina Adarabioyo

26-latek, który dołączy do drużyny ze Stamford Bridge na podstawie czteroletniego kontraktu rozpoczynającego się 1 lipca, wystąpił raz w reprezentacji Anglii do lat 19 i rozegrał 78 meczów w Premier League.

Jest pierwszym zawodnikiem, który dołączył do Chelsea od czasu ogłoszenia przez drużynę nowego głównego trenera Enzo Maresci. Tym samym wzmocni on pozycję środkowego obrońcy w klubie po odejściu Thiago Silvy

„Jesteśmy zachwyceni możliwością sprowadzenia Tosina do Chelsea” – powiedzieli współdyrektorzy sportowi Chelsea Laurence Stewart i Paul Winstanley. „W trakcie swojej kariery pokazywał swoją dojrzałość i umiejętności defensywne, a w ostatnich sezonach zdobył bogate doświadczenie w Premier League".

„Jest gotowy, aby przejść do Chelsea i współpracować z utalentowanymi zawodnikami w naszym składzie. Nie możemy się doczekać, aż Tosin dołączy do nas w okresie przygotowawczym” - powiedzieli.

Chelsea chce odbudować swoją pozycję pod wodzą Mareski po zajęciu szóstego miejsca w tabeli w zeszłym sezonie.

„Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z Enzo i jestem pewien, że chłopcy też” – powiedział Adarabioyo. „To będzie ekscytujące. Zagramy dobry futbol i wygramy wiele meczów. W tym składzie są czołowi gracze i nie mogę się doczekać gry z nimi wszystkimi”.