Czy przejmie stery w Bayernie? De Zerbi po sezonie opuści ławkę Brighton

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Czy przejmie stery w Bayernie? De Zerbi po sezonie opuści ławkę Brighton

Włoch może udać się do Niemiec.
Włoch może udać się do Niemiec.Profimedia
Włoski trener piłkarski Roberto De Zerbi (44 l.) po zakończeniu sezonu opuści Brighton. Swój ostatni mecz na ławce klubu angielskiej Premier League rozegra w niedzielę, gdy jego podopieczni zmierzą się z Manchesterem United.

De Zerbi przybył do Brighton we wrześniu 2022 roku i poprowadził zespół do historycznego szóstego miejsca w zeszłym sezonie. W bieżącej kampanii zajmuje dziesiąte miejsce w Premier League z jedną rundą do końca i dotarli do półfinału Ligi Europy. "Doszliśmy do porozumienia, które odpowiada obu stronom. Możemy od razu planować przyszły sezon, a Roberto ma dużo czasu na zastanowienie się nad swoimi kolejnymi krokami i przyszłością" - poinformował klub.

Szkoleniowiec po odejściu z Brighton mógłby przejąć stery w Bayernie. W bawarskim klubie był jednym z kandydatów do obsadzenia wakatu po Thomasie Tuchelu, który niedawno potwierdził, że opuści Monachium po sezonie pomimo możliwości pozostania. Juventus z Turynu również będzie miał nowego menedżera, a według informacji z Włoch przejmie go Thiago Motta z Bolonii.