Klopp liczy na chłodne głowy piłkarzy, aby wygrać derby Merseyside

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Klopp liczy na chłodne głowy piłkarzy, aby wygrać derby Merseyside

Klopp instruuje swoich zawodników
Klopp instruuje swoich zawodnikówReuters
Jurgen Klopp powiedział, że chłodne głowy i świeże nogi pomogą Liverpoolowi wygrać z Evertonem w środę, ale będą musieli to zrobić bez Diogo Joty, który doznał kontuzji w Fulham.

Liverpool pominął kilku kluczowych zawodników w wyjściowym składzie podczas niedzielnego zwycięstwa 3:1 z Fulham, w tym Mohameda Salaha, Ibrahimę Konate, Dominika Szoboszlaia, Darwina Nuneza i Alexisa Mac Allistera, przed derbami Merseyside.

"Musieliśmy to zrobić", powiedział Klopp dziennikarzom we wtorek. "Zobaczymy, co możemy teraz zrobić na ten mecz... miejmy nadzieję, że znowu będziemy mieli dużo świeżych nóg na boisku".

Niedzielne zwycięstwo było pierwszym w trzech ostatnich meczach Premier League, a Liverpool zajmuje drugie miejsce w tabeli z 74 punktami po 33 spotkaniach, zrównując się punktami z liderującym Arsenalem i wyprzedzając broniący tytułu Manchester City, który ma jednak do rozegrania zaległe spotkanie.

Jota strzelił trzeciego gola dla Liverpoolu w meczu z Fulham, ale z powodu kontuzji wypadnie z gry na dwa tygodnie, powiedział Klopp.

"Trzeba radzić sobie ze wszystkimi małymi niepowodzeniami, czy to kontuzjami, czy wynikami" - powiedział Klopp. "Chodzi o to, jak przywrócić właściwe samopoczucie w drużynie. Jestem naprawdę zadowolony z reakcji piłkarzy".

Klopp powiedział, że zmierzenie się z Evertonem na wyjeździe zawsze stanowi wyzwanie, a dziewięć z ostatnich 11 derbów Merseyside na Goodison Park zakończyło się remisami.

"Goodison Park również potrafi stworzyć niezłą atmosferę" - powiedział Klopp.