Kolejny możliwy następca Tuchela. Bayern zainteresowany Belgiem Kompanym

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejny możliwy następca Tuchela. Bayern zainteresowany Belgiem Kompanym

Kompany poprowadził Burnley do zwycięstwa w Championship w sezonie 2022/23.
Kompany poprowadził Burnley do zwycięstwa w Championship w sezonie 2022/23.Profimedia
Sytuacja w Bayernie Monachium, który wciąż poszukuje nowego trenera, przybrała intrygujący obrót. W ostatnich miesiącach Bawarczycy odrzucili kilka interesujących nazwisk, więc włodarze rozglądają się również za nieoczywistymi kandydatami, a Vincent Kompany (38) jest najnowszym nazwiskiem na liście.

Kompany jest bardzo dobrze zaznajomiony z niemieckim środowiskiem dzięki aktywnej karierze, podczas której spędził dwa lata w linii defensywnej Hamburga. Obecnie jest menedżerem Burnley i w angielskim klubie doświadczył wzlotów oraz upadków. W zeszłym roku udało mu się awansować z The Clarets do Premier League, ale po roku klub wraca do Championship.

Według doniesień mediów, Bayern już skontaktował się z Kompanym, aby sprawdzić, czy Belg byłby zainteresowany powrotem do Bundesligi. Sam trener podobno z zadowoleniem przyjął telefon i jest otwarty na dalsze negocjacje.

Thomas Tuchel opuszcza ławkę Bayernu po roku i kwartale, a jego następca będzie miał jasne zadanie przywrócenia klubu na mistrzowski tron, z którego został zdetronizowany przez Bayer Leverkusen w tym sezonie po jedenastu latach. Xabi Alonso, Julian Nagelsmann i Ralf Rangnick nie zaakceptowali tej roli. Wszyscy wyżej wymienieni zdecydowali się kontynuować swoją pracę gdzie indziej.