Newcastle United przekazało Wimbledonowi 15 000 funtów na naprawę Plough Lane

Boisko przy Plough Lane nie nadaje się do gry
Boisko przy Plough Lane nie nadaje się do gryDan Charity / News Licensing / Profimedia

Newcastle United przekazało Wimbledonowi darowiznę w wysokości 15 000 funtów na naprawę murawy stadionu.

The Magpies pomagają klubowi z niższej ligi w naprawie Plough Lane po powodzi.

Graham Stacey, członek demokratycznej organizacji kibiców, który jest właścicielem AFC Wimbledon, założył stronę Just Giving, na której można przekazywać darowizny.

Obie drużyny spotkają się w trzeciej rundzie Carabao Cup, a mecz odbędzie się w Newcastle zamiast na stadionie Wimbledonu z powodu powodzi.

Stacey powiedział: "Dziękuję kibicom z takich klubów jak Newcastle, Brighton, Arsenal, Colchester i Southampton, którzy zjednoczyli siły. Piłka nożna to naprawdę jedna wielka rodzina".

W oświadczeniu Dons czytamy: "Wcześniej przełożyliśmy mecz z Newcastle United i dziękujemy im oraz EFL za szybkie działanie i zgodę na zmianę terminu".

"Kibice prawdopodobnie widzieli zdjęcia lub materiały filmowe dotyczące znacznych uszkodzeń boiska na naszym stadionie, po rekordowym poziomie wody w pobliskiej rzece Wandle w ciągu nocy".

"To był niezwykle trudny dzień dla pracowników klubu, biorąc pod uwagę zakres powodzi, z powiązanymi uszkodzeniami naszego boiska i stadionu. Bez wątpienia był to również trudny dzień dla naszych kibiców i wolontariuszy, którzy oglądali te sceny w Internecie".

Wil jij jouw toestemming voor het tonen van reclames voor weddenschappen intrekken?
Ja, verander instellingen