Niesamowity McTominay strzela dwa gole w końcówce i odwraca losy spotkania z BrentfordReuters
Rezerwowy Scott McTominay zdobył dwie bramki w doliczonym czasie gry i zapewnił Manchesterowi United zwycięstwo 2:1 nad Brentford w emocjonującej końcówce sobotniego starcia Premier League na Old Trafford.

Wydawało się, że Brentford przeskoczy Manchester United w tabeli dzięki zaledwie drugiemu zwycięstwu w sezonie, ale McTominay, który z trudem wysłuchał instrukcji trenera Erika ten Haga przed wejściem na boisko w 87. minucie, zniweczył ich nadzieje na rzadkie wyjazdowe zwycięstwo z Czerwonymi Diabłami.

"Było bardzo głośno, kibice nas dopingowali, więc nie słyszałem do końca. Prawdopodobnie powiedział coś w stylu: 'Idź i strzel gola', co właśnie zrobiłem" - powiedział reprezentant Szkocji.

Podczas gdy niezadowoleni kibice gospodarzy ponownie organizowali protesty przeciwko właścicielom klubu przed meczem, Harry Maguire i Jonny Evans rozpoczęli grę na środku obrony, a Victor Lindelof został przesunięty na lewą obronę z powodu licznych kontuzji w zespole.

Defensywa United została obnażona w 26. minucie, gdy Casemiro oddał piłkę, a Lindelof nie zdołał jej wybić, pozwalając Mathiasowi Jensenowi na wbicie futbolówki do bramki. Wydaje się jednak, że Andre Onana powinien był ją złapać bez problemów.

United, pokonani u siebie w ostatnim tygodniu przez Crystal Palace i Galatasaray, stworzyli kilka okazji do zdobycia bramki, wiele z nich z dystansu, ale brakowało im prezycji, a Pszczoły wyglądały na gotowe na zasłużone zwycięstwo.

Onana zrehabilitował się w końcówce spotkania, broniąc dwa potężne strzały Neala Maupaya i główkę Christiana Norgaarda, by przygotować grunt pod późne show McTominaya.

Wprowadzony za Sofyana Amrabata, McTominay szybko spłacił zaufanie trenera Erika ten Haga, strzelając bramkę wyrównującą po zamieszaniu podbramkowym w 93. minucie.

Statystyki meczu Manchester United - Brentford
Statystyki meczu Manchester United - BrentfordOpta

Wysoki pomocnik ponownie trafił głową w siódmej minucie doliczonego czasu gry, by wprawić w szał kibiców gospodarzy i zgarnąć wszystkie trzy punkty dla swojej drużyny, która wspięła się na dziewiąte miejsce w tabeli Premier League z 12 punktami, o pięć wyprzedzając zajmujący 14. miejsce Brentford.

"To może być jeden z moich ulubionych momentów na boisku piłkarskim. Dwa gole w samej końcówce były niesamowite, ale cieszę się, że mogłem się do tego przyczynić i pokazać ludziom, że potrafię to zrobić" - powiedział McTominay.