Opta przewiduje, że Manchester City z 84% prawdopodobieństwem wygra Premier League

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Opta przewiduje, że Manchester City z 84% prawdopodobieństwem wygra Premier League

Manchester City podnoszący trofeum Premier League w zeszłym sezonie
Manchester City podnoszący trofeum Premier League w zeszłym sezonieReuters
Manchester City ma o jeden punkt mniej niż po 12 meczach ubiegłego sezonu Premier League, ale według analityków danych Opta jest zdecydowanym faworytem do zdobycia czwartego z rzędu tytułu.

Analitycy z Opta Analyst przewidzieli, na którym miejscu zakończy sezon każda z 20 drużyn na podstawie 10 000 symulacji kampanii 2023/24, opartych na formie i pozostałych meczach, wprowadzonych do superkomputera.

Perspektywy wyglądają dobrze dla drużyny Pepa Guardioli i niepokojąco ponuro dla Burnley.

Manchester City, według Opta Analyst, ma 84,6% szans na ponowne zdobycie trofeum, podczas gdy Liverpool ma ich już tylko 9,1%, a wicemistrzowie z zeszłego sezonu - Arsenal - 5,6%.

Kolejne porażki Tottenhamu Hotspur oznaczają, że według Opta ich szanse na tytuł są praktycznie zerowe i wynoszą 0,3%, tyle samo co Aston Villi.

Ostatnie wyniki Manchesteru City
Ostatnie wyniki Manchesteru CityFlashscore

Manchester United, obecnie na szóstym miejscu, według prognoz zajmie siódmą lokatę i ma tylko 5,9% szans na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce, choć ostatnio szanse te nieco wzrosły.

Newcastle United ma z kolei 25% szans na drugie z rzędu miejsce w pierwszej czwórce, podczas gdy Chelsea ma zająć dziewiąte miejsce.

Górna część tabeli Premier League
Górna część tabeli Premier LeagueFlashscore

Obliczenia Opta sugerują również, że trzy kluby, które awansowały w zeszłym sezonie, spadną z ligi, przy czym dla zajmującego 20. miejsce Burnley prawdopodobieństwo wynosi 86,9%.