Pochettino opuszcza Chelsea mimo pozytywnego zakończenia sezonu Premier League

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Pochettino opuszcza Chelsea mimo pozytywnego zakończenia sezonu Premier League

Zaktualizowany
Mauricio Pochettino opuszcza Chelsea pomimo pozytywnego zakończenia sezonu
Mauricio Pochettino opuszcza Chelsea pomimo pozytywnego zakończenia sezonuProfimedia
Mauricio Pochettino i Chelsea rozstali się za porozumieniem stron. Jako pierwszy tę informację podał Matt Law z The Telegraph, Chelsea potwierdziła wczesnym wieczorem we wtorek. Klub potwierdził odejście całego sztabu Argentyńczyka.

Pochettino rozpoczął pracę na Stamford Bridge z początkiem lipca 2023 i zespół pod jego wodzą rozegrał łącznie 51 meczów, zdobywając średnio 1,78 pkt w każdym spotkaniu. Obowiązująca obie strony umowa miała dobiec końca w połowie przyszłego roku. 

Pomimo - ogółem - rozczarowującego sezonu, seria pięciu zwycięstw z rzędu pod koniec sezonu sprawiła, że The Blues zmieścili się na ostatnim miejscu zapewniającym grę w europejskich rozgrywkach (Liga Konferencji). Dlatego nie oczekiwano zmiany na stanowisku tuż po zakończeniu sezonu.

Sytuacja Chelsea na koniec sezonu 2023/24 Premier League
Sytuacja Chelsea na koniec sezonu 2023/24 Premier LeagueFlashscore

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez londyński klub czytamy, że rezygnacja ze współpracy miała miejsce za porozumieniem stron. "Dyrektor sportowy Laurence Stewart powiedział: W imieniu wszystkich w Chelsea chciałbym wyrazić wdzięczność Mauricio za jego usługi w tym sezonie. Jest zawsze mile widziany na Stamford Bridge i życzymy mu wszystkiego dobrego w dalszej karierze trenerskiej".

Jak przystało na komunikat o polubownym rozstaniu, krótkie oświadczenie zawiera także podziękowanie ze strony samego szkoleniowca. Jednocześnie klub zaznaczył, że nie będzie na tym etapie udzielać żadnych kolejnych informacji. Pewne jest jedynie, że wraz z Pochettino Stamford Bridge opuszczają członkowie jego sztabu: Jesus Perez, Miguel d’Agostino, Toni Jimenez i Sebastiano Pochettino.

Odkąd Clearlake Capital i Todd Boehly przejęli The Blues, Pochettino jest już piątym trenerem, który prowadził drużynę, a trzecim stałym (Bruno Saltor i Frank Lampard mieli status tymczasowych). Wcześniej, mimo gigantycznych nakładów, oczekiwanych wyników nie osiągnęli Thomas Tuchel i Graham Potter.