Reece James z Chelsea oskarżony przez FA za rzekomy incydent w tunelu

Kapitan Chelsea, Reece James, został formalnie oskarżony przez Football AssociationAFP
Kapitan Chelsea, Reece James, został formalnie oskarżony przez Football Association w związku z rzekomym incydentem w tunelu po sobotniej porażce jego drużyny z Aston Villą.

Reprezentant Anglii nie mógł wystąpić w tym meczu, ponieważ wraca do zdrowia po kontuzji ścięgna podkolanowego.

James miał rzekomo skonfrontować się z sędzią Jarredem Gillettem po rozczarowującej porażce The Blues 0:1 na Stamford Bridge - ich trzeciej przegranej w Premier League już w tym sezonie.

Chelsea grała w 10-osobowym składzie w drugiej połowie meczu po tym, jak obrońca Malo Gusto otrzymał czerwoną kartkę w 58. minucie za niebezpieczne zagranie.

VAR zalecił sędziemu Gillettowi sprawdzenie incydentu na bocznym monitorze, co doprowadziło do wyrzucenia Francuza z boiska.

FA powiedziała w oświadczeniu: "Reece James został oskarżony o naruszenie zasady FA E3 po meczu Chelsea w Premier League przeciwko Aston Villi w niedzielę 24 września".

"Zarzuca się, że obrońca użył niewłaściwych i/lub obraźliwych i/lub obelżywych słów i/lub zachowania wobec sędziego meczowego w tunelu po meczu".

Prawy obrońca ma czas do 29 września na ustosunkowanie się do zarzutów.

Przegrana pozostawia szefa Mauricio Pochettino pod rosnącą presją. Chelsea pozostaje na 14. miejscu w tabeli i ma już 13 punktów straty do lidera ligi, Manchesteru City.