Van De Beek potwierdza odejście z United w emocjonalnym oświadczeniu. "Czułem się tutaj jak w domu"

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Van De Beek potwierdza odejście z United w emocjonalnym oświadczeniu. "Czułem się tutaj jak w domu"

Donny van de Beek potwierdził swoje odejście z Manchesteru United
Donny van de Beek potwierdził swoje odejście z Manchesteru UnitedAFP
Holenderski pomocnik Donny van de Beek potwierdził w środę, że jego czteroletni pobyt w Manchesterze United dobiegł końca.

Van de Beek przeżył fatalny okres w United po dołączeniu do klubu z Ajaxu w 2020 roku i podobno ma dołączyć do hiszpańskiej drużyny Girona.

27-latek walczył o wywarcie wpływu na Old Trafford po przeprowadzce za 34 miliony funtów i był dwukrotnie wysyłany na wypożyczenie.

Drugą połowę ubiegłego sezonu spędził na wypożyczeniu w niemieckim klubie Eintracht Frankfurt, a także przebywał tymczasowo w Evertonie podczas kampanii 2021/22.

Van de Beek zaliczył 62 występy we wszystkich rozgrywkach dla United, zdobywając zaledwie dwa gole.

Uważa się, że Girona, która zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów, jest gotowa zapłacić około 4 milionów funtów za podpisanie kontraktu z Van de Beekiem, który emocjonalnie pożegnał się z Manchesterem.

"Droga rodzino Manchesteru United. Dziś jest niezapomniany dzień, w którym moja przygoda w klubie dobiega końca" - napisał na Instagramie.

"Chcę wam podziękować za wsparcie przez te wszystkie lata. Od momentu przybycia do Manchesteru United czuliśmy się niezwykle mile widziani i jesteśmy za to wdzięczni. Dziękuję wszystkim w klubie za to, że czuliśmy się tutaj jak w domu. Specjalne podziękowania dla wszystkich fanów, którzy sprawili, że te lata były niezapomniane. Oprócz piłki nożnej, narodziny dwójki naszych dzieci tutaj zapewniają, że Manchester zawsze będzie miał szczególne miejsce w naszych sercach".