Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Van Dijk przed przybyciem Arne Slota: "Jestem tutaj dla nowego trenera"

Lider Liverpoolu nie może się doczekać współpracy z holenderskim trenerem.
Lider Liverpoolu nie może się doczekać współpracy z holenderskim trenerem.Reuters
Holender z Liverpoolu z niecierpliwością czeka na przybycie rodaka Arne Slota (45), który zostanie głównym trenerem drużyny z Anfield Road przed następnym sezonem. Kapitan drużyny Virgil van Dijk (32) jest zdeterminowany, aby pozostać w klubie.

Van Dijk powiedział, że rozmawiał już ze Slotem i nie może się doczekać przyszłego sezonu oraz pracy pod okiem byłego trenera Feyenoordu, który zastąpi Jürgena Kloppa.

"Został mi jeszcze rok kontraktu. Jestem kapitanem i jasno powiedziałem, że jestem tutaj dla nowego trenera. Czuję się podekscytowany przyszłym sezonem" - powiedział Van Dijk podczas rozpoczęcia obozu treningowego Holandii przed mistrzostwami Europy.

"Oczywiście będzie wiele zmian, ale jestem przekonany, że osiągniemy wielki sukces. Pogratulowałem mu i jestem naprawdę szczęśliwy. Rozmawialiśmy o drużynie i przyszłości, ale teraz jestem w pełni skoncentrowany na reprezentacji" - powiedział holenderskiej telewizji.

Inny gracz Liverpoolu, Ryan Gravenberch, powiedział, że Slot udowodnił swoją wartość w Feyenoordzie, gdzie wygrał ligę holenderską w zeszłym sezonie, a ostatnio puchar. "Myślę, że może być dobry dla mojej kariery, to trener, który chce grać dobry futbol", powiedział pomocnik, który dołączył do The Reds po transferze z Bayernu.

Holenderski trener Arne Slot został mianowany menedżerem Liverpoolu, gdy niemiecki szkoleniowiec Klopp ujawnił, że zamierza odpocząć po prawie dziewięcioletnim panowaniu na stanowisku menedżera.