Piękny sen dziarskiej Palestyny się kończy, przegrywa po wątpliwym karnym z Katarem

Obrońca Palestyny Mohammed Khalil obejmuje po zakończeniu meczu rozgrywającego Mahmouda Abu Wardę.AFP
Ku zaskoczeniu wszystkich, gospodarze z Kataru pierwsi stracili gola ze skazywaną na pożarcie Palestyną. Mecz 1/8 finału zakończył się jednak wynikiem 2:1 dla Katarczyków, a decydujący rzut karny wzbudził spore kontrowersje.

Marzenie Palestyny w Pucharze Azji zakończyło się tuż po przejściu fazy grupowej. W rzeczywistości Dabbagh, który również zdobył dziś bramkę, i jego towarzysze zostali pokonani 1:2 przez Katar, drużynę gospodarzy, w meczu rozegranym na stadionie Al-Bayt w Al Khor, mieście położonym 35 km od Dohy.

Sprawdź statystyki i przebieg meczu Katar-Palestyna

Nieoczekiwane prowadzenie Palestyńczyków w 37. minucie za sprawą Dabbagha zostało zniwelowane w szóstej minucie czasu doliczonego do pierwszej połowy za sprawą strzału Al Haidosa "sprokurowanego" przez przeciwnika. W czwartej minucie drugiej połowy Katar zdobył zwycięską bramkę z bardzo dyskusyjnego rzutu karnego podyktowanego przez chińskiego sędziego Ma Ninge i zamienionego na gola przez Afifa.

Końcowe oblężenie przez Palestynę bramki bronionej przez Barshama, autora decydujących obron w pierwszej połowie po uderzeniach Dabbagha i Abu Warda, okazało się bezowocne. Trybuny stadionu były wypełnione po brzegi, ze sporą reprezentacją kobiet, szczególnie w sektorze przeznaczonym dla palestyńskich kibiców.