Ramos z golem, Sevilla z w ćwierćfinale Pucharu Króla. Awans Realu Mallorca po dogrywce

Ramos rozegrał interesujący mecz
Ramos rozegrał interesujący meczProfimedia
Piłkarze Sevilli wygrali swój mecz 1/8 Copa del Rey i awansowali do ćwierćfinału. Kolejne spotkania tej fazy zaplanowano na środę i czwartek, kiedy to rozegrane zostaną również derby Madrytu pomiędzy Realem i Atletico.

Sevillę od strefy spadkowej w LaLiga dzieli już tylko jeden punkt, ale w rozgrywkach pucharowych awansowali do ćwierćfinału. Sergio Ramos otworzył wynik swoim piątym trafieniem w sezonie, to największy dorobek ze wszystkich obrońców grających w hiszpańskiej ekstraklasie, a tylko napastnik En-Nesyri jest lepszy w tabeli drużynowej.

Były kapitan Realu Madryt przyczynił się jednak później także do utraty gola. Bohaterem spotkania został z kolei 23-letni napastnik Isaac Romero Bernal.

Ten ostatni strzelił dwa gole, rozgrywając dopiero swój drugi mecz w pierwszej drużynie. Po kilku sezonach spędzonych w drużynie B, zadebiutował w weekend przeciwko Deportivo Alaves. Kiedy Sevilla eliminowała Getafe w Pucharze Króla, zawsze wygrywała całe rozgrywki przy dwóch ostatnich okazjach (2007, 2010).

Napastnik gospodarzy Jaime Mata zdobył swoją drugą bramkę w sezonie, ponownie trafiając do siatki Sevilli. Udało mu się to również w połowie grudnia w wygranym 3:0 spotkaniu ligowym. Tym razem jednak nie mógł być zadowolony.

Świetna forma Villalibre

Bohaterem małych baskijskich derbów był zdobywca dwóch bramek Asier Villalibre, który z sześcioma trafieniami jest najlepszym strzelcem obecnego sezonu Copa del Rey. Tak naprawdę wystarczyły mu do tego trzy mecze, w których dwukrotnie trafił do bramki rywali. Wszedł również w czwartym meczu, ale tylko na dziewięć minut. Jak na ironię, do tej pory tylko raz strzelił gola w LaLiga.

23-latek w poprzednim sezonie występował na wypożyczeniu w drużynie z Alaves. Athletic Bilbao wygrało 20 meczów w Copa del Rey od sezonu 2019/20, gdy dana runda miała tylko jeden mecz, a więc nie rozgrywano rewanżów. Nie obejmuje to nieudanego finału w 2021 roku.

W meczu Tenerife z Realem Mallorca w regulaminowym czasie gry nie padła żadna bramka, za mnóstwo emocji zapewniła dogrywka. Zwycięski gol dla gości padł bowiem w 120. minucie spotkania, kiedy bramkarza doskonałym strzałem pokonał Cyle Larin.