Grad bramek Atalanty zdmuchnął Frosinone z drogi już po kwadransie. Bogini nad Lazio

Atalanta wcześnie rozstrzygnęła losy meczu.
Atalanta wcześnie rozstrzygnęła losy meczu.AFP
Atalanta pokonała słabnące Frosinone 5:0 w meczu 20. kolejki Serie A. Na własnym stadionie mecz rozstrzygnęli w ciągu kwadransa, gdy kolejno strzelali Koopmeiners, Éderson i De Ketelaere. Drużyna z Bergamo awansowała na piąte miejsce, o punkt za czwartą Fiorentiną. Z kolei goście po kolejnej porażce szukają zgubionej formy. Po dobrym początku sezonu, bieniaminek nadal pikuje w kierunku miejsc spadkowych.

Frosione w ogóle nie weszło w mecz, pozwalając rywalom na wykonanie rzutu karnego w ósmej minucie. Koopmeiners wykorzystał go i z łatwością zamienił na bramkę. W 13. minucie Éderson dołożył kolejne celne uderzenie, znajdując dośrodkowanie na skraju pola karnego i pokonując bramkarza przyjezdnych celnym strzałem w środek siatki.

Sprawdź przebieg meczu Atalanta-Frosinone i statystyki

Kilka chwil później De Ketelaere zwieńczył wymarzony początek trzecim golem po strzale, który trafił w poprzeczkę. Przez resztę połowy gra była wyrównana i toczyła się głównie między szesnastkami. Przyjezdni nie byli w stanie złapać rytmu, jaki pokazywali jeszcze niedawno przeciwko Napoli w Pucharze Włoch.

Po zmianie stron gra toczyła się w spokojnym tempie. Przyjezdni mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki i kilka razy udało im się nawet strzelić bezpośrednio na bramkę. Ich próby nie miały jednak odpowiednich parametrów. U gospodarzy nawet wybitnie grający Emil Holm z drużyny gospodarzy nie odniósł sukcesu w 73. minucie strzałem z ostrego kąta, który zakończył się daleko od słupka.

Niebiesko-czarni dołożyli jeszcze dwa gole w końcówce spotkania. Najpierw Davide Zappacosta popisał się dośrodkowaniem z prawej strony, a następnie uderzył w kierunku tylnego słupka, świętując swojego pierwszego gola w sezonie. Chwilę później Holm strzelił ostatniego gola w meczu.