Inter pokonał Udinese i odzyskał prowadzenie w Serie A. Porażka AC Milan w BergamoAFP
Inter Mediolan pokonał u siebie Udinese 4:0 w 15. kolejce Serie A i powrócił na szczyt tabeli, wyprzedzając Juventus, który w piątek wygrał 1:0 z Napoli. Zajmujący trzecie miejsce AC Milan przegrał 2:3 w Bergamo i traci teraz dziewięć punktów do lokalnych rywali. O pierwszym zwycięstwie Atalanty od czterech spotkań przesądził w piątej minucie Luis Muriel.

Inter zapewnił sobie zwycięstwo dzięki dobrym ostatnim dziesięciu minutom pierwszej połowy. Najpierw Calhanoglu wykorzystał rzut karny, a następnie w ciągu dwóch minut Dimarco i Thuram zdobyli po golu. Turecki zawodnik ma 100% skuteczności (10/10) w jedenastkach od czasu transferu do Interu latem 2021 roku.

W drugiej odsłonie spotkania czwartego gola dla Nerazzurich strzelił Lautaro Martinez, który nadal dominuje w tabeli strzelców z 14 trafieniami. Giroud z AC Milan zdobył sześć bramek mniej. Argentyński mistrz świata wyrównał również klubowy rekord bramek w roku kalendarzowym (28). Tyle goli dla Interu zdołali strzelić tylko Christian Vieri i Diego Milito, pierwszy z nich dokonał tego w 2001 roku, a drugi 11 lat później.

Atalanta objęła prowadzenie za sprawą Lookmana w 38. minucie, ale Giroud wyrównał w ostatnich sekundach pierwszej połowy uderzeniem głową po rzucie rożnym. Był to ósmy raz w 2023 roku, kiedy francuski napastnik zdobył bramkę w ten sposób. Żaden zawodnik w pięciu najlepszych europejskich rozgrywkach nie zdobył więcej goli głową, tylko Kane z Bayernu Monachium ma ich również osiem.

Atalanta dała się zaskoczyć bramką "do szatni", ale z wigorem weszła w drugą połowę. Takie nastawienie zostało nagrodzone drugim golem Lookmana w 55. minucie meczu. Jednak w 80. minucie Rossoneri zdołali wyrównać po raz drugi dzięki bramce Luki Jovicia, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kapitan AC Milan Davide Calabria został ukarany drugą żółtą kartką, a dwie minuty później zespół z Bergamo po raz trzeci wyszedł na prowadzenie. Na bramkę Muriela goście już nie odpowiedzieli. Atalanta zajmuje szóste miejsce w tabeli Serie A, jeden punkt za czwartą AS Romą, która swoje spotkanie z Fiorentiną rozegra w niedzielę.