Leao znów bohaterem Milanu. Jego dwa gole zapewniają zwycięstwo nad Lecce

Leao znów bohaterem Milanu. Jego dwa gole zapewniają zwycięstwo nad LecceAFP
Rafael Leao strzelił dwa gole i zapewnił AC Milan zwycięstwo u siebie 2:0 nad słabym Lecce. Wygrana drużyny Stefano Pioliego sprawiła, że w pierwszej czwórce Serie A nastąpił spory ścisk.

W 40. minucie spotkania rozgrywanego na San Siro Rafael Leao dał Milanowi prowadzenie po rzucie rożnym. Portugalczyk oddał mocne uderzenie głową, a piłka odbiła się od bramkarza Lecce Wladimiro Falcone i wpadła do bramki.

Pomimo dominacji w posiadaniu piłki, Milan nie był w stanie tego udokumentować, aż do momentu, gdy napastnik potwierdził przewagę Rossonerich 15 minut przed końcem meczu.

23-latek dopadł do piłki na środku boiska i rozpoczął błyskotliwą solową akcję, a jego strzał odbił się od wewnętrznej strony prawego słupka bramki strzeżonej przez Wladimiro Falcone.

Heat mapa - Rafael Leao
Heat mapa - Rafael LeaoOpta/AFP

Milan z 56 punktami awansował o jedno miejsce na piątą pozycję w Serie A, zrównując się z czwartą AS Romą i tracąc trzy punkty do trzeciego Juventusu, który ma do rozegrania jeden mecz zaległy.

Lecce, zajmujące 16 miejsce z 28 punktami od strefy spadkowej dzielą jedynie dwa "oczka".