Lukaku i Pellegrini prowadzą Romę do ciężko wywalczonego zwycięstwa nad Frosinone

Romelu Lukaku jest w świetnej formie od czasu przejścia do Romy
Romelu Lukaku jest w świetnej formie od czasu przejścia do RomyAFP
Roma zapewniła sobie dopiero drugie zwycięstwo w sezonie Serie A. Gole Romelu Lukaku i Lorenzo Pellegriniego (oba po asystach Dybali) dały drużynie Jose Mourinho ciężko wywalczoną wygraną 2:0 nad Frosinone na Stadio Olimpico. Na boisku nie oglądaliśmy Nicoli Zalewskiego, który przesiedział mecz na ławce.

Po – jak sam to określił Jose Mourinho – najtrudniejszym starcie sezonu w jego karierze, niedzielny mecz z beniaminkiem Frosinone był idealną okazją, by odbić się i nabrać rozpędu w Serie A. Roma miała jednak szczęście, że nie straciła bramki już na samym początku, gdy Marvin Cuni nie trafił z ostrego kąta. Podopieczni "The Special One" ukarali gości zaledwie cztery minuty później za sprawą Lukaku.

Belgijski napastnik został wypuszczony w pole karne sprytnym podaniem od Paulo Dybali, po czym minął jednego z obrońców i oddał kliniczny strzał w dolny róg bramki.

Podbudowani przełamaniem Giallorossi starali się jeszcze przed przerwą powiększyć swoją przewagę, jednak to Frosinone stanowiło większe zagrożenie w ofensywie. Mimo imponującej gry, marnotrawstwo wykończenia nadal okazywało się kosztowne dla drużyny Eusebio Di Francesco. Cuni i Luca Mazzitelli nie trafili w cel z obiecujących pozycji, podczas gdy Lukaku został pozbawiony drugiego trafienia na drugim końcu boiska przez Stefano Turatiego.

Niepokonani w ostatnich pięciu meczach ligowych goście nie byli jeszcze gotowi do poddania się i próbowali doprowadzić do wyrównania w początkowej fazie drugiej połowy.

Roma prawie podwoiła swoje prowadzenie na godzinę przed końcem, kiedy Edoardo Bove został zatrzymany przez Turatiego. Ta obrona utrzymała wynik na bezpiecznym poziomie aż do ostatnich 20 minut, gdy gospodarze kontynuowali poszukiwanie niezwykle ważnej drugiej bramki, wyrywającej punkty z rąk Frosinone.

Rasmus Kristensen był bliski natychmiastowego powodzenia po wejściu z ławki, ale skierował piłkę głową w ręce Turatiego. Chwilę później już nie można było odmówić gospodarzom podwojenia przewagi, ponieważ Pellegrini ostatecznie zapewnił Romie trzy punkty, wbijając piłkę przy dalszym słupku po znakomitym podaniu Dybali.

Wynik ten zapewnia Romie zwycięstwo podnoszące morale, przesuwając ich na 12. miejsce w tabeli Serie A. Jeśli chodzi o Frosinone, ich passa pięciu meczów bez porażki dobiegła końca, ale mogą być zadowoleni z powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej, wciąż zajmując miejsce w pierwszej połowie po siedmiu meczach.