"Polski baraż" Serie A pomiędzy Spezią i Veroną zostanie rozegrany na Dacia Arenie

Serie A, miejsce play-off między Spezią a Weroną wybrane, będzie to Dacia Arena
Serie A, miejsce play-off między Spezią a Weroną wybrane, będzie to Dacia ArenaProfimedia
Stadion w Udine będzie gospodarzem meczu w niedzielny wieczór o godzinie 20:45. Pojedynek zadecyduje o tym, czy Liguryjczycy lub Wenecjanie pozostaną w najwyższej klasie rozgrywkowej. W Hellas Verona gra Paweł Dawidowicz, w Spezii - Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca, Przemysław Wiśniewski i Szymon Żurkowski.

Serie A podjęła decyzję: Dacia Arena w Udine będzie gospodarzem niedzielnego meczu barażowego, który wyłoni ostatnią drużynę spadającą do Serie B po sezonie 2022/23. Stadion we Friuli, jeden z najnowszych we Włoszech, będzie miejscem meczu pomiędzy Spezią i Weroną.

Obie drużyny zakończyły rozgrywki z 31 punktami na koncie i wspólnie zajmują trzecie, ostatnie miejsce spadkowe w tabeli Serie A. Tegoroczne przepisy przewidują bezpośredni pojedynek w przypadku, gdy dwie jedenastki skończą z taką samą liczbą punktów na pozycji spadkowej. W meczu w niedzielny wieczór o godzinie 20:45 nie będzie dogrywki w przypadku remisu w 90. minucie, a bezpośrednio rzuty karne.

Pojedynek w Udine jest pierwszym od 18 lat (po tym, w którym zagrały Bologna i Parma). Wówczas jednak formuła przewidywała dwumecz i przy tej okazji to Parma pozostała w Serie A po wyjazdowej porażce 0:1, wygrywając 2:0 u siebie z Bologną.