Rafael Leão wypada z reprezentacji i Milanu. Kontuzja ścięgna podkolanowego

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Rafael Leão wypada z reprezentacji i Milanu. Kontuzja ścięgna podkolanowego

Kontuzja Leao
Kontuzja LeaoAFP
Po wczorajszej kontuzji podczas meczu z Lecce portugalski zawodnik przeszedł badanie rezonansem, które potwierdziło uraz. Już na pewno nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji Portugalii, data powrotu do składu Milanu nie jest znana.

Uraz pierwszego stopnia prawego ścięgna podkolanowego u Rafaela Leão. Taki jest wynik rezonansu magnetycznego, który zawodnik AC Milan przeszedł po wczorajszej kontuzji w meczu z Lecce. Przypomnijmy, że 24-latek - bohater niedawnego szlagieru Milan-PSG - musiał w sobotę opuścić boisko po zaledwie kilku minutach.

Portugalczyk może nie być w pełni sił po powrocie do gry po przerwie reprezentacyjnej 25 listopada przeciwko Fiorentinie. 28 listopada Rossoneri mają rozegrać mecz Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund i gra Leão w tym meczu brzmi bardziej realnie. Roberto Martinez potwierdził już, że Portugalczyka zabraknie w dwóch meczach reprezentacji podczas nadchodzącej przerwy w rozgrywkach ligowych.

Kontuzji nie doznał natomiast inny poszkodowany z soboty, Davide Calabria, u którego badania wykazały obrzęk przeciążeniowy ścięgna zginacza półścięgnistego lewego.