Rrahmani golem w końcówce daje zwycięstwo Napoli. Tajemnicza nieobecność Zielińskiego

Rrahmani w samej końcówce daje zwycięstwo Napoli. Tajemnicza nieobecność ZielińskiegoAFP
Napoli wygrało 2:1 z Salernitaną w sobotnim meczu 20. kolejki Serie A. O ich triumfie zadecydował w szóstej minucie doliczonego czasu gry stoper Amir Rrahmani.

Od pierwszych minut kibice na w połowie pustym stadionie oglądali dość wyrównany mecz. Obie drużyny potrafiły przedrzeć się w pole karne przeciwnika, ale brakowało im precyzji. Gdy jednak w 29. minucie piłkę zyskał Antonio Candreva, nie wahał się zbyt długo i posłał świetny techniczny strzał z daleka, który poszybował w kierunku prawego słupka obok bezskutecznie interweniującego bramkarza Napoli.

Niekorzystny rozwój wypadków zmusił gospodarzy do zwiększenia aktywności i dzięki faulowi w polu karnym otrzymali szansę na gola z rzutu karnego. Matteo Politano wykorzystał jedenastkę dokładnym strzałem przy lewym słupku, zapewniając swojej drużynie wyrównanie. W drugiej odsłonie meczu tempo gry nadawali głównie gracze Napoli, którzy zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce.

Jednak przy tej kombinacyjnej grze wyraźnie brakowało pomysłu na przedarcie się przez defensywę rywali, więc ograniczało się to jedynie do kontrolowania przebiegu spotkania bez większego zagrożenia dla bramki przeciwnika. Zawodnicy Waltera Mazzarriego wyraźnie zwiększyli presję pod koniec spotkania i uzyskali pożądany zwrot akcji. Po zamieszaniu podbramkowym piłka odbiła się od osamotnionego Rrahmaniego, który z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.

W składzie na to spotkanie zabrakło Piotra Zielińskiego. W komunikacie klub napisał, że Polak jest przemęczony, ale jego nieobecność prawdopodobnie związana jest z transferem do Interu. Według włoskich mediów pomocnik porozumiał się już z klubem z Mediolanu, a niedługo zostanie ogłoszony nowym zawodnikiem obecnego lidera Serie A.