Rzut karny Immobile daje Lazio zwycięstwo nad Udinese i trzecie miejsce w Serie A

Rzut karny Immobile daje Lazio zwycięstwu nad Udinese i trzecie miejsce w Serie AProfimedia
Lazio awansowało na trzecią lokatę w Serie A, gdy w drugiej połowie meczu Ciro Immobile wykorzystał rzut karny, dzięki czemu wygrało Udinese 1:0 i zwiększyło swoje szanse na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów.

W pierwszych 45 minutach najlepsze szanse na przełamanie impasu dla Lazio mieli Immobile i Luis Alberto. Włoch był bliski trafienia głową, podczas gdy uderzenie Alberto obiło się o konstrukcji bramki.

33-letni napastnik miał kolejną szansę na wyprowadzenie Lazio na prowadzenie tuż po przerwie w pojedynku jeden na jednego z Marco Silvestrim, ale bramkarz wykonał znakomitą interwencję, broniąc jego uderzenie jedną ręką.

Rzymianie zdobyli zwycięskiego gola w 61. minucie, kiedy Immobile został sfaulowany w polu karnym przez Adama Masinę i sam wykorzystał rzut karny.

Udinese, które zajmuje 12. miejsce z 46 punktami, w końcówce mogło wyrównać po strzale głową Iliji Nestorovskiego, ale gol został anulowany z powodu spalonego.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

Lazio ma 68 punktów i wyprzedza zajmujący czwarte miejsce Inter Mediolan o dwa "oczka", a AC Milan na piątym miejscu o cztery. Juventus, który w poniedziałek odwiedzi Empoli, jest drugi z 69 punktami.

W najbliższą niedzielę Lazio będzie gościć zdegradowane Cremonese, a sezon zakończy meczem z Empoli 4 czerwca.