Tym razem Napoli bez zwycięstwa z drużyną z Turynu. "Nożyce" Sanabrii na wagę remisu

Victor Osimhen tym razem nie strzelił gola dla Napoli.
Victor Osimhen tym razem nie strzelił gola dla Napoli.AFP
W meczu 28. kolejki Serie A pomiędzy Napoli a Torino FC padł remis 1:1. Punkt dla przyjezdnych to głównie zasługa bramkarza Vanji Milinkovicia-Savicia, który kapitalnie radził sobie z naporem ofensywnych napastników aktualnego mistrza Włoch. Jego największym rywalem był gruziński gwiazdor Khvich Kvaratskhelia, który znalazł sposób na pokonanie go, ale wówczas błyskawicznie odpowiedział Antonio Sanabria. Neapolitańczycy nie powtórzyli zatem ostatniego wyczyny, kiedy pokonali inny zespół z Turynu - Juventus - przed własną publicznością.

Po kwadransie gry błędnie podanie od Karola Linettiego trafiło do Kvaratskhelii, którego strzał pod poprzeczkę rewelacyjnie sparował Milinković-Savić. W 30. minucie mocnym strzałem popisał się z kolei Duván Zapata, ale Alex Meret również pokazał jakość.

Obie drużyny były bliskie zdobycia bramki do szatni. Najpierw Ricardo Rodríguez z rzutu wolnego minimalnie chybił obok lewego słupka, a po chwili ciekawy strzał Kvaraccheliego z trudem wybronił Milinković-Savić.

Słaby początek drugiej połowy został w pełni wynagrodzony kibicom gospodarzy w 61. minucie. Błyskawiczna kontra neapolitańczyków zakończyła się wślizgiem Gruzina, który wpisał się na listę strzelców w trzecim meczu z rzędu.

Przyjezdni szybko jednak odpowiedzieli za sprawą jokera Sanabrii, którego cudownych nożyc po rzucie rożnym nie zdołał obronić Meret. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Kvaratskhelii mógł strzelić kolejnego gola, ale gości z Piemontu przed stratą gola uratowała interwencja bramkarza.

Statystyki meczu Napoli - Torino
Statystyki meczu Napoli - TorinoOpta

Piotr Zieliński pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy. Pomocnik został zmieniony w 68. minucie, a zastąpił go Hamed Junior Traore.