Piękny gol Benedyczaka dał prowadzenie Parmie w meczu z Pisą

Piękny gol Benedyczaka dał prowadzenie Parmie w meczu z PisąProfimedia
23-letni Adrian Benedyczak otworzył wynik sobotniego pojedynku Parmy Calcio z Pisą. Polak zaliczył ósme ligowe trafienie w sezonie 23/24.

W zeszłym tygodniu włoskie media nie mogli nachwalić się Adriana Benedyczaka po zdobyciu dwóch asyst w zwycięstwie 2:1 nad Cittadellą. Dziś Polak ponownie poprawił swój bilans na północy Włoch, tym razem dokładając kolejną bramkę.

W 25. minucie spotkania Parmy z Pisą Enrico Del Prato posłał piłkę spod prawej linii bocznej wprost w środek pola karnego. Tam Benedyczak tylko czekał – bez przyjęcia i ustawiony bokiem do bramki nie dał szans golkiperowi rywali, posyłając piłkę pod dalszy słupek.

Sprawdź statystyki meczu Parma-Pisa na Flashscore

Wyjściowe składy i noty za mecz Parma-Pisa
Wyjściowe składy i noty za mecz Parma-PisaFlashscore

Rywale zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, gola na 1:1 zdobył Mattia Valoti. Benedyczak nie poprawił już dorobku, schodząc w 65 minucie i ustępując miejsca Drissie Camarze. Jego drużyna zdołała jednak wydrzeć wygraną 3:2 w 95. minucie, a autorem decydującego trafienia był Del Prato.

Sobotni gol Polaka to ósme ligowe trafienie w trwających rozgrywkach. Wyceniany na 5,8 miliona euro 23-latek z Kamienia Pomorskiego jest już tylko o jedną bramkę od najlepszego dotąd sezonu 22/23, za to zaliczył już trzy asysty, a w minionym sezonie miał tylko jedną.

Liczby Benedyczaka po meczu z Pisą (uwzględniają gole w Pucharze Włoch, po jednym w dwóch ostatnich sezonach)Flashscore