Andreas Wolff i Alex Dujshebaev znaleźli się w najlepszej siódemce pierwszej rundy 1/8 LM

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Andreas Wolff i Alex Dujshebaev znaleźli się w najlepszej siódemce pierwszej rundy 1/8 LM

Andreas Wolff najlepszym bramkarzem pierwszej rundzie 1/8 Ligi Mistrzów
Andreas Wolff najlepszym bramkarzem pierwszej rundzie 1/8 Ligi MistrzówPAP
Bramkarz Industrii Kielce Andreas Wolff i prawy rozgrywający polskiej drużyny Alex Dujshebaev trafili do najlepszej siódemki pierwszych spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Jedna z bramek hiszpańskiego szczypiornisty znalazła się wśród najefektowniejszych trafień kolejki.

20-krotni mistrzowie Polski na wyjeździe pewnie pokonali duński GOG Gudme 33:25. Starszy syn trenera Industrii był najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiego zespołu. Zdobył dziewięć bramek, a do tego dołożył cztery asysty. Jedna z jego bramek znalazła się wśród najefektowniejszych trafień kolejki. W 35. min spotkania hiszpański zawodnik po otrzymaniu piłki od Igora Karacica, zwodem minął Nicolaia Pedersena i mimo asysty Andersa Zachariassena efektowną "wkrętką" pokonał bramkarza rywali.

Wolff także był jednym z najlepszych zawodników kieleckiego zespołu w tym spotkaniu. Odbił 14 rzutów rywali, broniąc z 41-procentową skutecznością. Dla obu graczy Industrii to drugie tego typu wyróżnienie w tym sezonie. Do najlepszej siódemki kolejki dostali się również Szymon Sićko, Nicolas Tournat, Dylan Nahi i Haukur Thrastarson.

Najlepszym kołowym pierwszej serii spotkań 1/8 finału LM uznano Kamila Syprzaka. Zawodnik Paris Saint-Germain w meczu z Orlen Wisłą Płock zdobył osiem bramek, a jego zespół wygrał 30:26.

Najlepsza siódemka pierwszych spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych:

bramkarz: Andreas Wolff (Industria Kielce)

lewoskrzydłowy: Hugo Descat (Telekom Veszprem)

lewy rozgrywający: Elohim Prandi (Paris Saint-Germain)

środkowy rozgrywający: Diego Simonet (Montpellier HB)

prawy rozgrywający: Alex Dujshebaev (Industria Kielce)

prawoskrzydłowy: Mikita Waliupow (Telekom Veszprem)

obrotowy: Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain).