Kolejna wielka impreza w Polsce! Wspólnie z Czechami zorganizujemy MŚ w piłce ręcznej kobiet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejna wielka impreza w Polsce! Wspólnie z Czechami zorganizujemy MŚ w piłce ręcznej kobiet

Polska zorganizuje mistrzostwa świata kobiet za siedem lat
Polska zorganizuje mistrzostwa świata kobiet za siedem latProfimedia
Polska i Czechy zostały oficjalnie ogłoszone jako gospodarze mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet w 2031 roku. Będzie to kolejna impreza mistrzowska w naszym kraju w ciągu kilkunastu lat. 

Czempionat, który zostanie na terenie Polski i Czech będzie jubileuszową 30. edycją tego wydarzenia i obędzie się pod hasłem "In the spotlight", czyli "W centrum uwagi".  

Mistrzostwa świata nie będą rozbite na cały kraj. Będą to cztery areny w trzech miastach. W Polsce zmagania odbywać się będą w katowickim Spodku, gdzie rozegrane zostaną wszystkie fazy turnieju łącznie z półfinałami i finałem. 

Szczypiornistki zagrają też w hali GKS-u Katowice (Runda wstępna i główna) oraz w Arenie Sosnowiec (Runda wstępna i główna). Po stronie czeskiej gospodarzem rywalizacji będzie Arena Brno (Runda wstępna, główna i Puchar Prezydenta). 

Polki na dwóch ostatnich czempionatach zajmowały 15. i 16. miejsce. Nigdy jeszcze biało-czerwone nie zdobyły medali na mistrzostwach świata. Najlepszym wynikiem było czwarte miejsce osiągane w 2013 i 2015 roku. 

Mistrzostwa świata w 2031 roku będą kolejną imprezą mistrzowską rozgrywaną w Polsce. Wcześniej organizowaliśmy mistrzostwa Europy mężczyzn w 2016 roku oraz mistrzostwa świata mężczyzn w 2023 roku, a w 2026 roku nad Wisłą rozegrane zostaną mistrzostwa Europy kobiet, których Polska będzie współgospodarzem.