Szwecja pokonana. Dunki brązowymi medalistkami mistrzostw świata piłkarek ręcznychPAP
Dania pokonała w Herning Szwecję 28:27 (18:15) w meczu o brązowy medal mistrzostw świata piłkarek ręcznych, których współgospodarzami są Dania, Szwecja i Norwegia. W finale o godz. 19. broniąca tytułu Norwegia zagra z mistrzem olimpijskim z Tokio - Francją.

Grające we własnej hali Dunki, które w półfinale stoczyły morderczy bój z Norweżkami, przegrany po dogrywce 28:29, tym razem zdołały utrzymać korzystny wynik do końca. Jeszcze w ostatniej minucie Szwedki zdobyły kontaktowego gola, ale na wyrównanie nie starczyło im już czasu.

Szwedzki zespół w 1/2 finału był wyraźnie słabszy od ekipy "Trójkolorowych", której uległ 28:37.

Francja w niedzielnym finale zmierzy się z Norwegią. Będzie to rewanż za mecz z rundy zasadniczej turnieju, który "Trójkolorowe" wygrały 24:23. Dwa lata temu w spotkaniu o złoty medal MŚ Norwegia pokonała Francję 29:22.

Dania - Szwecja 28:27 (18:15).

Najwięcej bramek: dla Danii - Anne Mette Hansen, Kristina Jorgensen i Mie Enggrob Hojlund - po 5; dla Szwecji - Olivia Mellegard i Linn Blohm - po 7, Tyra Axner 4.