KPR Kobierzyce wicemistrzem Polski w piłce ręcznej

KPR Kobierzyce wicemistrzem Polski w piłce ręcznejPAP
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce zostały wicemistrzyniami Polski. Przesądziło o tym zwycięstwo zespołu trenera Marcina Palicy z URBIS Gniezno w ostatniej kolejce ekstraklasy, przy równoczesnej utracie punktów przez FunFlor Lublin w spotkaniu z KGHM MKS Zagłębiem Lubin.

Przed kończącą sezon kolejką na drugim miejscu w tabeli był FunFlor, ale w perspektywie miał mecz z Zagłębiem, które już wcześniej zapewniło sobie czwarte z rzędu mistrzostwo Polski.

KPR podejmował natomiast URBIS i musiał wygrać oraz równocześnie liczyć na korzystny wynik w Lubinie, aby zakończyć sezon ze srebrem. Spotkanie w Kobierzycach było niezwykle emocjonujące. KPR do przerwy prowadził 13:12, ale fatalny początek drugiej połowy sprawił, że później musiał gonić wynik. Końcówka spotkania należała jednak zdecydowanie do zespołu spod Wrocławia, który pewnie zwyciężył 30:27.

W tym czasie mecz w Lubinie jeszcze trwał, a wynik oscylował cały czas wokół remisu. Przy stanie 25:25 na kilkadziesiąt sekund przed końcem piłkę miał zespół FunFlor i mógł rzutem na taśmę zapewnić sobie wicemistrzostwo. Zagłębie wybroniło jednak atak rywalek i doszło do rzutów karnych, w których podopieczne trenerki Bożeny Karkut zwyciężyły 11-10.

Czwarty raz z rzędu po złoto sięgnęło Zagłębie, KPR drugi raz w historii zdobył wicemistrzostwo, a brązowe medale przypadły ekipie FunFlor.