Industria Kielce odsuwa Kounkouda od składu do wyjaśnienia sprawy

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Industria Kielce odsuwa Kounkouda od składu do wyjaśnienia sprawy

Benoit Kounkoud
Benoit KounkoudProfimedia
Francuski szczypiornista wyszedł co prawda na wolność, ale jeszcze nie wróci na boisko. KS Iskra Kielce zdecydowała o odsunięciu go od drużyny do czasu wyjaśnienia zarzutów o napaść seksualną z usiłowaniem gwałtu.

Krótko i do rzeczy: Industria Kielce poinformowała, że w najbliższym czasie kibice nie będą oglądać w jej barwach reprezentanta Francji, Benoita Kounkouda. Zawodnik został odsunięty od gry do czasu wyjaśnienia oskarżeń o przestępstwo seksualne.

Przypomnijmy, że 26-letni Kounkoud dziś opuścił francuski areszt, ale sprawa przeciwko niemu o usiłowanie gwałtu pozostaje otwarta.

Zawodnik został zatrzymany pod koniec stycznia, po powrocie z wyjątkowo udanych mistrzostw Europy w Niemczech. Nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, a jego pełnomocnik uznał zarzuty za oszczercze.

W najbliższych dniach kielczan czekają trzy mecze w polskiej Superlidze, a 14 lutego bardzo istotny mecz pucharowy z Kilonią w Lidze Mistrzów. Już 22 lutego w planie jest mecz wyjazdowy w Paryżu, przeciwko PSG – byłemu klubowi Kounkouda.