Bayern wraca na tron Bundesligi, Hertha prawie pewna spadku

Bayern wraca na tron Bundesligi, Hertha prawie pewna spadkuAFP
Bayern Monachium powrócił na szczyt tabeli Bundesligi dzięki dwóm asystom Joshuy Kimmicha, które zapewniły mu ważne zwycięstwo 2:0 nad Herthą. Berlińska Stara Dama nie wygrała ósmego meczu z rzędu i jedną nogą jest w 2. Bundeslidze.

Chcąc wykorzystać stratę punktów Borussii Dortmund w Bochum w piątkowy wieczór, Bayern już w początkowej fazie niedzielnego spotkania na Allianz Arenie dominował nad swoimi rywalami. Wiele zagrożenia stwarzali obrońcy Noussair Mazraoui i João Cancelo, ale gospodarzom nie udało się przełożyć posiadania piłki w centralnej strefie boiska na konkretne szanse w całej frustrującej pierwszej połowie.

Dopiero gdy Hertha wyszła spod pola karnego i wywalczyła rzut wolny dalej od bramki, Bayern znalazł okazję do wejścia w luźniejsze szyki obronne rywali. Yann Sommer odebrał piłkę i zainicjował szybką kontrę. W jej trakcie Kingsley Coman został sfaulowany w polu karnym, ale sędzia Patrick Ittrich odrzucił wszelkie roszczenia Bayernu.

Gospodarze zaczęli coraz częściej stwarzać sobie okazje, ale dwie doskonałe parady Olivera Christensena, w tym instynktowne zatrzymanie Serge'a Gnabry'ego, sprawiły, że Hertha utrzymała remis do przerwy.

Pál Dárdai, który po raz trzeci został zatrudniony w klubie, aby odmienić losy Herthy, sprawiał dobre wrażenie. Jego podopieczni byli bezlitośnie zorganizowani i dzielnie się bronili. Po przerwie Bayern miał kilka rzutów rożnych, ale niecelne strzały głową w połączeniu z nieustępliwością obrońców sprawiły, że nic nie chciało wpaść.

Bayern to jednak specjaliści od takich sytuacji i w końcu udało im się przełamać rywali, gdy Kimmich wykazał się świetną wizją i podał piłkę do Gnabry'ego. Ten w swojej próbie nie dał szans Christensenowi. Po objęciu prowadzenia Bayernowi było już znacznie łatwiej, a druga akcja nastąpiła po kolejnym penetrującym podaniu Kimmicha.

Coman znakomicie przyjął piłkę i strzelił pod nogami bramkarza Herthy, dzięki czemu jego drużyna ponownie znalazła się na szczycie tabeli Bundesligi. Hertha pewnie nie liczyła na punkty w tym meczu, ale jej sytuacja staje się beznadziejna. Pozostały już tylko cztery mecze, a do najbliższego bezpiecznego miejsca brakuje siedmiu punktów. Realnych szans na pozostanie w Bundeslidze już nie ma.