Szachtar Donieck pokonał Dnipro-1 i zdobył pierwszy tytuł po rosyjskiej inwazji

Stepanenko świętuje trzeciego gola
Stepanenko świętuje trzeciego golaSzachtar Donieck
Górnicy z Doniecka odzyskują tytuł w symbolicznym sezonie, pierwszym zakończonym podczas inwazji Rosji. To już 14. mistrzostwo w historii i są dwa za swoimi rywalami, Dynamem Kijów.

Szachtar Donieck w Charkowie przyjmował dziś i pokonał Dnipro-1 (3:0) w 29. kolejce ukraińskiej Premier-lihy. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo drużyny z Doniecka. W pojedynku dwóch najwyżej sklasyfikowanych drużyn Szachtar miał asertywny występ, a Bondarenko (9. minuta), Sikan (55. minuta) i Stepanenko (59. minuta) potwierdzili dominację gospodarzy.

Mecz był również naznaczony zamieszaniem w końcówce, które zaowocowało trzema czerwonymi kartkami. Peglow (90+6 min.) osłabił Dnipro-1 do 10, a Nazaryna i Trubin zostali wyrzuceni z boiska po stronie zespołu z Donbasu.

Dzięki temu wynikowi Szachtar Donieck zdobył 72 punkty i został mistrzem w pierwszym sezonie rozgrywanym po inwazji Rosji na Ukrainę (w zeszłym roku rozgrywki nie zostały wznowione). Dnipro-1 zajmuje drugie miejsce z 64 punktami i w 30. kolejce zagra z Zorią Ługańsk o ostatnie miejsce w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.