PlusLiga. Indykpol AZS Olsztyn w pięciu setach pokonał Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

PlusLiga. Indykpol AZS Olsztyn w pięciu setach pokonał Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

PlusLiga. Indykpol AZS Olsztyn w pięciu setach pokonał Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
PlusLiga. Indykpol AZS Olsztyn w pięciu setach pokonał Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoźleIndykpol AZS Olsztyn
W pierwszym meczu rundy rewanżowej rozgrywek PlusLigi, Indykpol AZS Olsztyn pokonał Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Karol Butryn. W ligowej tabeli olsztynianie awansowali na 6. miejsce.

Sobotnim spotkaniem w Kędzierzynie-Koźlu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli zmagania w rundzie rewanżowej rozgrywek PlusLigi. Przed spotkaniem z aktualnym Mistrzem Polski, Kuba Hawryluk zwracał uwagę na rosnącą formę zespołu. „Pod koniec pierwszej rundy wyglądaliśmy już bardzo dobrze. Z każdym kolejnym rozegranym spotkaniem jest coraz lepiej. Jeśli chodzi o sobotnią konfrontację, to kluczowe w naszym zespole będą zagrywka oraz blok i obrona. Najwięcej nad tym pracujemy i to jest naszą siłą” – stwierdził libero akademików z Kortowa.

Mecz z aktualnym Mistrzem Polski, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczęła taką samą siódemka zawodników, jak podczas trzech ostatnich, wygranych spotkań: Tuaniga, Lipiński, Andringa, Poręba, Averill, Butryn i Hawryluk (libero). Początek spotkania miał taki sam przebieg jak pierwsze starcie obu ekip w Iławie. Po dwóch setach mieliśmy remis 1:1. W trzeciej partii dobrze zaprezentowali się gospodarze, którzy w czwartym secie dążyli do zamknięcia spotkania i zwycięstwa za trzy punkty. Wtedy jednak do gry wrócili akademicy z Kortowa, którzy odwrócili losy tej partii, doprowadzając do zwycięskiego tie-breaka. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Patrząc w pomeczowe statystyki, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była lepsza w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Olsztynianie dokładniej przyjmowali (44% pozytywnego przyjęcia przy 38% pozytywnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (47% skuteczności przy 46% skuteczności gospodarzy), zdobyli więcej punktów blokiem (10:6) oraz zagrywką (12:4). Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie zdobył Karol Butryn (29 pkt), a u rywali – Łukasz Kaczmarek (17 oczek).

Przyznam szczerze, że nie graliśmy dobrze w tym spotkaniu. Popełniliśmy sporo prostych błędów, lecz wygrana zawsze cieszy. Nie wiem nawet, jak to jest możliwe, że z taką grą mogliśmy wygrać z ZAKSĄ i to jeszcze na ich terenie. W mojej grze było kilka prostych błędów, tak jak i całego zespołu, które nie powinny się zdarzyć. Będziemy nad tym ciężej pracować i mam nadzieję, że w kolejnych meczach podtrzymamy passę zwycięstw”  – powiedział po meczu Kuba Hawryluk.