Polska drużyna mieszana judo wyeliminowana w 1/8 finału po przegranej z Węgrami

Polska drużyna mieszana judo wyeliminowana w 1/8 finału po przegranej z WęgramiIgrzyska Europejskie
Polscy judocy przegrali z Węgrami 1:4 w 1/8 finału rywalizacji drużyn mieszanych na Igrzyskach Europejskich i odpadli z zawodów, które odbywają się w hali Krynica-Zdrój Arena i mają także rangę mistrzostw Europy.

Madziarzy szybko wyszli na prowadzenie 3:0 po tym, jak Szabina Gercsak pokonała Elizę Wróblewską (70 kg), Peter Safrany - Damiana Stępnia (90 kg), a Jennifer Czerlau - Kingę Wolszczak (+70 kg).

Stratę biało-czerwonych zmniejszył później Kacper Szczurowski, który poradził sobie z Richardem Sipoczem (+90 kg).

Szczególne emocjonująca była walka przesądzająca o wyniku całego starcia, w której Reka Pupp lepiej zniosła zmęczenie i wykonała akcję punktową na Julii Kowalczyk po blisko 10 minutach dogrywki (57 kg).

Polacy mieli w pierwszej rundzie wolny los, natomiast Węgrzy wyeliminowali Ukraińców, wygrywając również 4:1.

Rywalizacja drużyn mieszanych to jedyna konkurencja judo w programie trwającej edycji Igrzysk Europejskich.