Polska pokonała Koreę Południową w drugim meczu 4Nations Cup w Krakowie

Polska wygrała 31:27 z Koreą Południową
Polska wygrała 31:27 z Koreą PołudniowąPAP
Reprezentacja Polski poniosła się po wczorajszej porażce z Tunezją i dziś pokonała Koreę Południową 31:27. Najwięcej trafień dla biało-czerwonych zdobył Jan Czuwara. Jutro Polska zmierzy się z Brazylią.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Koreii. Pierwszego gola w meczu strzelił Jaeyoung Kim. Jednak w początkowych minutach zdecydowanie lepiej wyglądali Polacy. Od stanu 2:2 biało-czerwoni wyszli na 5:2. Dwa trafienia w tym czasie zaliczył Czuwara, jedno dołożył Ariel Pietrasik, a rywale pomylili się z siódmego metra.

Do końca pierwszej połowy Polacy utrzymywali przewagę i na przerwę schodzili z prowadzeniem 17:14

Na początku drugiej części gry Polska strzeliła dwa gole. Do bramki trafili Mikołaj Czapliński i Dawid Fedeńczak i na tablicy widniał wynik 19:14.

Druga połowa miała podobny przebieg do pierwszej. Biało-czerwoni trzymali rywali na dystans i kontrolowali przewagę

Wynik meczu ustalił Piotr Jędraszczyk. Polska wygrała 31:27. Pięć trafień zaliczył Jan Czuwara, który był najlepszym strzelcem polskiego zespołu.

Jutro biało-czerwoni zmierzą się z Brazylią w ostatnim meczu turnieju 4Nations Cup. Korea zagra z Tunezją.