PŚ w Sapporo: Kraft wygrywa, Kubacki czwarty

Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs PŚ w Sapporo
Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs PŚ w SapporoProfimedia
Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Austriak lądował na 139 m i 135,5 m i wyprzedził drugiego Halvora Egnera Graneruda oraz Ryoyu Kobayashiego.

Austriak swoją siłę pokazał już w pierwszej serii konkursowej, kiedy to miał zdecydowaną przewagę nad resztą stawki. Niespodziewanie po pierwszym skoku wysokie 3. miejsce zajmował Aleksander Zniszczoł, ale Polakowi nie udało się utrzymać tej lokaty w serii finałowej.

Najlepszy z Polaków okazał się Dawid Kubacki, który tym razem sklasyfikowany został na czwartej pozycji (131,5 m i 128 m). Kamil Stoch zajął ósmą lokatę, natomiast Piotr Żyła był dziewiąty.

Aleksander Zniszczoł ostatecznie po słabszym skoku w drugiej serii zajął 25. miejsce.

Kolejne zawody w japońskim Sapporo zaplanowano na niedzielę. Początek pierwszej serii konkursowej już o godzinie 2:00 w nocy czasu polskiego.