Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Raducanu zapowiada krótką przerwę w startach po intensywnym początku sezonu

Raducanu zapowiada krótką przerwę w startach po intensywnym początku sezonu
Raducanu zapowiada krótką przerwę w startach po intensywnym początku sezonuAFP
Emma Raducanu powiedziała po porażce w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Dausze, że dokona zmian w swoim planowanym terminarzu.

21-latka doznała ogromnego spadku formy w sezonie po triumfie na Flushing Meadows w 2021 r., a następnie spędziła osiem miesięcy na odpoczynku po wyleczeniu kontuzji po operacji nadgarstka i kostki.

Wracając do rywalizacji w zeszłym miesiącu, Raducanu przegrała w drugiej rundzie w Auckland, Australian Open i Abu Zabi, po czym uległa 0:6, 6:7(6) Anhelinie Kalininie w Dausze, a Brytyjka planuje teraz wrócić do domu po pracowitym okresie.

„Trudno mi przyzwyczaić się do terminarza” – powiedziała Sky Sports Raducanu. „To jeden turniej, potem drugi, od razu. Muszę nieco lepiej zaplanować swoje turnieje i spróbować rozegrać więcej meczów na swoim koncie”.

Raducanu będzie musiała otrzymać dziką kartę, aby zagrać w przyszłym tygodniu w Dubaju, ale doniesienia medialne mówią, że zrobi sobie przerwę przed powrotem na Indian Wells i Miami w przyszłym miesiącu.

Raducanu podczas swojej ostatniej porażki popełniła 48 niewymuszonych błędów i stwierdziła, że gra w ciągu dnia mogła przyczynić się do jej słabego występu.

„Miałam problemy ze wszystkim, serwisem, odbiciami, forhendem i bekhendem. Szczerze mówiąc, czułam, że tak naprawdę się w to nie angażuję. To była kombinacja wielu rzeczy” – dodała.

„Szczerze mówiąc, muszę trochę więcej poćwiczyć na świeżym powietrzu, ponieważ jest inne, a także światło, warunki i cienie – ciężko jest zobaczyć piłkę, co zauważyłem pod koniec. Kiedy nie idzie ci w tenisa, trzeba przynajmniej spróbować walczyć i myślę, że udało mi się to w drugim secie” - powiedziała.