Sensacja w Indian Wells! Djoković odpadł w starciu ze 123. zawodnikiem na świecieAFP
Novak Djoković sensacyjnie przegrał w trzeciej rundzie turnieju w Indian Wells z szczęśliwym przegranym z eliminacji - Lucą Nardim - 4:6, 6:3, 3:6. Zwycięstwo to 20-letni Włoch określił mianem „cudu”.

Nardi, który dorastał będąc fanem Djokovicia i zajmuje 123. miejsce na świecie, rozegrał mecz swojego życia. Zwycięstwo przypieczętował asem serwisowym, po czym upuścił rakietę i ukrył twarz w dłoniach.  Porażka kończy starania Djokovicia o rekordowy szósty tytuł w Kalifornii.

„To cud” – powiedział Nardi, który we wtorek przegrał w kwalifikacjach z Davidem Goffinem, a do turnieju głównego dostał się dopiero po wycofaniu się Tomasa Etcheverry'ego z powodu kontuzji.

„Mam 20 lat, jestem poza najlepszą "100" na świecie i pokonałem Novaka. Szalone. Po prostu szalone” - powiedział.

Nardi zaczął mecz przyciągając Djokovicia do siatki krótką piłką, a następnie minął go forhendem i wyszedł na prowadzenie 3:2. Djokoviciowi brakowało wszystkiego, co najlepsze, a return w siatkę 24-krotnego mistrza Wielkiego Szlema zapewnił Nardiemu zwycięstwo w pierwszym secie.

Faworyzowany Djoković dwukrotnie przełamał Nardiego w drugim secie i zmierzał do wyrównania pojedynku, ale jego przeciwnik, który dorastając miał na ścianie jego plakat w swoim pokoju, nie chciał się tak łatwo poddać.

W decydującej partii Nardi posłał bekhend, na który Djoković nie był w stanie odpowiedzieć i zyskał kluczowe przełamanie na 4:2, po czym zamknąl seta i doprowadził do sensacji.

W 1/8 finału Nardi zmierzy się z Amerykaninem Tommym Paulem.