Znamy już wszystkie żeńskie reprezentacje, które zagrają podczas igrzysk olimpijskich

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Znamy już wszystkie żeńskie reprezentacje, które zagrają podczas igrzysk olimpijskich

Polki świętujące awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu
Polki świętujące awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu Profimedia
Poznaliśmy już wszystkie żeńskie reprezentacje, które zagrają na tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Losowanie odbędzie się w najbliższą środę w Bangkoku przed startem fazy finałowej Ligi Narodów. 

Przed startem tegorocznej Ligi Narodów awansu na igrzyska olimpijskie było pewnych siedem reprezentacji. Gospodynie – Francuzki oraz sześć ekip, które wywalczyły awans w turniejach kwalifikacyjnych. 

Były to zespoły Dominikany, Serbii, Turcji, Brazylii, USA oraz Polski. Do tego grona dołączyły cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły w rankingu FIVB, które nie wywalczyły awansu w turniejach interkontynentalnych oraz najwyżej sklasyfikowany kraj z Afryki. 

Tak wygląda komplet żeńskich reprezentacji, które zagrają podczas igrzysk olimpijskich: Francja, Dominikana, Serbia, Turcja, Brazylia, USA, Polska, Włochy, Chiny, Japonia, Holandia, Kenia

Biało-czerwone wracają na imprezę czterolecia po 16 latach. Po raz ostatni grały na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku. Wcześniej uczestniczyły w tej imprezie w 1964 i 1968 roku, kiedy zdobywały brązowe medale. 

Podopieczne Stefano Lavariniego poznają swoje rywalki 19 czerwca podczas losowania o godzinie 18 czasu lokalnego w Tajlandii, przed startem turnieju finałowego Ligi Narodów. W Polsce będzie to godzina 13.