Itas Trentino uzupełnił grono półfinalistów Ligi Mistrzów

Itas Trentino uzupełnił grono półfinalistów Ligi MistrzówPAP
Siatkarze włoskiego Itasu Trentino w czwartek pokonali u siebie niemiecki Berlin Volleys 3:0 i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. O finał powalczą z Cucine Lube Civitanova z rodzimej ligi.

W najlepszej czwórce są także Jastrzębski Węgiel i turecki Ziraat Bankasi Ankara.

Zespół z Trydentu po zwycięstwie 3:0 w pierwszym meczu z ekipą z Berlina w czwartek potrzebował tylko dwóch setów, by przypieczętować awans do półfinału. Bez większych problemów tego dokonał, mimo że w drugim secie kontuzji palca doznał pierwszy rozgrywający Riccardo Sbertoli.

Włoska drużyna nie chciała zbytnio przedłużać spotkania i chociaż na boisku w trzeciej partii pojawiła się druga szóstka, to zdołała zamknąć starcie w trzech odsłonach.

W środę awans wywalczyli także siatkarze Jastrzębskiego Węgla, dzięki zwycięstwu nad Gas Sales Daiko Picenza 3:0, Ziraatu Bankasi Ankara po wygranej w "złotym secie" z Guaguas Las Palmas oraz Cucine Lube Civitanova, którzy dwukrotnie pokonali Halkbank Ankara 3:1.