Niemcy lepsi od Polaków w katowickim Spodku, przegrywamy 1:3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niemcy lepsi od Polaków w katowickim Spodku, przegrywamy 1:3

Niemcy lepsi od Polaków w katowickim Spodku, przegrywamy 1:3
Niemcy lepsi od Polaków w katowickim Spodku, przegrywamy 1:3PAP
Przygotowująca się do Ligi Narodów oraz igrzysk olimpijskich reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w towarzyskim meczu z Niemcami 1:3 (23:25, 25:16, 16:25, 26:28). Spotkanie rozegrano w katowickim Spodku.

Inauguracyjna odsłona środowego pojedynku kontrolnego była bardzo zacięta do wyniku 11:11. Potem Polacy odskoczyli na trzy punkty. Wówczas trener reprezentacji Niemiec Michał Winiarski, którego kibice w Spodku przywitali gorącymi oklaskami, poprosił o czas. Jego podopieczni odrobili straty, było 23:23. W następnej akcji skutecznie zaatakował tzw. piłkę przechodzącą Lukas Maase. Kolejny punkt także zdobyli Niemcy.

Drugi set toczył się pod dyktando graczy prowadzonych przez Nikolę Grbica. Gdy było 24:16, udaną kiwką popisał się Jakub Kochanowski. W kolejnym secie sytuacja diametralnie się zmieniła. Polacy przegrywali 6:12, 13:21, 16:24. Niemcy wykorzystali pierwszą piłkę setową - w aut zaatakował Artur Szalpuk.

Biało-czerwonym nie udało się doprowadzić do tie-breaka, choć w czwartym secie prowadzili 23:19. Niemcy, w dużej mierzy dzięki zagrywce Christiana Fromma, zdobyli cztery kolejne punkty. Po skutecznym ataku Kamila Semeniuka gospodarze mieli piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. W grze na przewagi górą byli podopieczni Winiarskiego.

Polacy kolejny sprawdzian mają zaplanowany już w czwartek. W Sosnowcu zmierzą się z Ukrainą. Z tym samym rywalem mają też zagrać 29 maja w Suwałkach, już po rozegraniu pierwszego turnieju w ramach Ligi Narodów.

Biało-czerwoni rywalizację w Lidze Narodów rozpoczną 22 maja meczem z USA w Antalyi. Podczas pierwszego turnieju w Turcji zmierzą się jeszcze z Kanadą, Holandią i Słowenią.