Davide Saitta i Jonas Kvalen zostali nowymi zawodnikami GKS-u Katowice

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Davide Saitta i Jonas Kvalen zostali nowymi zawodnikami GKS-u Katowice
Davide Saitta i Jonas Kvalen w GKS-ie Katowice
Davide Saitta i Jonas Kvalen w GKS-ie Katowice
GKS Katowice
Nowymi zawodnikami siatkarskiego GKS-u Katowice zostali Davide Saitta, rozgrywający z Włoch i norweski przyjmujący Jonas Kvalen.

GKS Katowice zawarł umowy obowiązujące do końca sezonu 2023/2024 PlusLigi z dwoma nowymi zawodnikami. Graczem siatkarskiej GieKSy został norweski przyjmujący Jonas Kvalen, który do tej pory reprezentował Asseco Resovię Rzeszów. Nowy siatkarz to 31-letni reprezentant Norwegii, mierzący 195 cm wzrostu, który po raz pierwszy występował w polskich rozgrywkach w sezonie 2012/2013 jako rozgrywający Indykpolu AZS-u Olsztyn. 

W trakcie swojej kariery Kvalen występował w klubach z Norwegii, Belgii, Szwajcarii, Włoch, Japonii i Turcji. W swoim dorobku ma trzy medale mistrzostw Norwegii i krajowy puchar, a także brąz mistrzostw Belgii, dwa mistrzostwa Szwajcarii i Superpuchar tego kraju. W sezonie 2022/2023 Jonas Kvalen wrócił do PlusLigi jako przyjmujący VC Barkom Każany Lwów, w którego barwach rozegrał 31 spotkań i zdobył 258 punktów, a także zdobył jedną nagrodę MVP spotkania.

Umowę z klubem podpisał także Włoch Davide Saitta, który rozpoczął obecny sezon w klubie włoskiej Serie A1 Cisterna Volley. 36-letni rozgrywający to drugi włoski zawodnik w historii siatkarskiego GKS-u Katowice, jako że w sezonie 2016/2017 barwy klubu reprezentował Marco Falaschi. 

Saitta może pochwalić się bogatym doświadczeniem występów w najwyższej klasie rozgrywkowej Włoch, w której rozegrał łącznie 13 sezonów i 265 meczów, a także występami w lidze francuskiej i katarskiej. Saitta ma w swoim dorobku trzy Superpuchary i Puchar Włoch, triumf w Lidze Mistrzów, a także złoto i srebro mistrzostw Włoch w barwach Sisley Treviso. We Francji włoski rozgrywający sięgał po złoto i brąz mistrzostw tego kraju jako zawodnik Paris Volley i Montpellier UC. 

Davide Saitta może pochwalić się także licznymi medalami młodzieżowych mistrzostw Europy i świata z lat 2005-2006, a także złotem Igrzysk Śródziemnomorskich z 2011 roku i srebrem mistrzostw Europy z 2013 roku.

"W momencie, gdy Jakub Szymański opuścił GKS Katowice, bezzwłocznie rozpoczęliśmy poszukiwania zawodnika w jego miejsce. Opcji było kilka, ale gdy pojawiła się kandydatura Jonasa Kvalena, nie zwlekaliśmy zbyt długo z decyzją. To doświadczony i wszechstronny zawodnik – właśnie takiego, jakiego poszukiwaliśmy i bardzo się cieszę, że dołączył do naszego zespołu. Nasza sytuacja w lidze jest bardzo trudna dlatego, gdy otrzymaliśmy informację, że Davide Saitta jest wolnym zawodnikiem, postanowiliśmy skorzystać z jego wielkiego doświadczenia, umiejętności i ogrania na najwyższym poziomie. Wiemy, że obaj zawodnicy, jak i pozostała część zespołu zrobią wszystko, by już wkrótce wszystko wróciło na właściwe tory" – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.