Jastrzębski Węgiel zdemolował Trefl Gdańsk przed własną publicznością

Tomasz Fornal zdobył 18 punktów i został MVP meczu
Tomasz Fornal zdobył 18 punktów i został MVP meczuJastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel bez problemów i małym nakładem sił pokonał w pierwszym ćwierćfinałowym meczu PlusLigi Trefl Gdańsk. Spotkanie zakończyło się w trzech setach i w żadnym z nich zwycięstwo gospodarzy nie było zagrożone.

Dobrze w mecz weszli goście z Gdańska, którzy prowadzili 4:2, ale za chwilę po kontrze Tomasza Fornala było już 4:4, a po błędzie Bołądzia Jastrzębski wyszedł na prowadzenie. Kolejne minuty były wyrównane, a JSW utrzymywał minimalną przewagę.

Po błędzie graczy Trefla było 14:11 i wtedy o czas poprosił trener Igor Juricic. Po przerwie Stephen Boyer zdobył dwa punkty dobrymi serwisami i Jastrzębski prowadził już 16:11. Wicemistrzowie Polski kontrolowali przebieg seta i za chwilę było 19:12, ale po asie serwisowym Mikołaja Sawickiego i aucie Fornala straty zmniejszyły się do 15:19. Ostatecznie po końcówce pełnej błędów Jastrzębski wygrał 25:19.

Drugi set rozpoczął się od dobrego ataku Bartosza Bołądzia. Po bloku Trefla i błędzie Jastrzębskiego goście prowadzili 5:1. Wtedy przyszła zapaść w ich grze. Najpierw wicemistrzowie Polski doszli do stanu 6:6, a następnie po serii punktów było już 11:6. Trefl przegrał ten moment meczu 1:10.

Po błędzie na siatce Karola Urbanowicza i dobrym ataku Clevenot było 15:8 dla gospodarzy, wtedy o czas poprosił Igor Juricic. Końcówkę spokojnie kontrolował Jastrzębski. Seta, który zakończył się wynikiem 25:17, zakończył atakiem Trevor Clevenot.

Trzecia partia rozpoczęła się od zepsutej zagrywki gości z Gdańska, a po asie serwisowym Jastrzębski wyszedł na prowadzenie 3:1. Po udanej akcji Fornala gospodarze prowadzili już 7:4. Gospodarze kontrolowali przewagę wywalczoną na początku. Przy stanie 16:13 o czas poprosił trener Trefla – Igor Juricic. Po tej przerwie goście zdobyli dwa punkty i było już tylko 16:15. Jednak po błędzie w polu serwisowym i skutecznym bloku gospodarzy było 18:15, a za chwilę już 20:15

Stephen Boyer najpierw znakomicie zagrał w ataku, później dołożył kapitalny serwis i Jastrzębski prowadził 22:16. Spotkanie zakończyło się asem Jurija Gladyra, a set wynikiem 25:18.

MVP meczu został Tomasz Fornal, który zdobył 18 punktów.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19; 25:17; 25:18).