Kapitan zostaje w Olsztynie. Nicolas Szerszeń przedłużył kontrakt z Indykpolem

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Kapitan zostaje w Olsztynie. Nicolas Szerszeń przedłużył kontrakt z Indykpolem

Szerszeń w ataku przeciwko ZAKSIE
Szerszeń w ataku przeciwko ZAKSIEProfimedia
Kiedy Kibice mogli podziwiać jego grę, zawsze dawał z siebie 100%. Podpora zespołu na boisku, ale także poza nim. Kapitan zostaje w Olsztynie – Nicolas Szerszeń będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn w kolejnym sezonie. 

Dla Nicolasa Szerszenia był to 6. sezon w PlusLidze i niestety – niezwykle pechowy. Przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn musiał przeciwstawić czoła nie tylko ligowym rywalom, lecz także drobnym urazom, które kilkukrotnie wykluczały go z gry. Kiedy już Kibice mogli oglądać zawodnika w akcji, był on bardzo ważną postacią w zespole, wielokrotnie pomagając drużynie w trudnych sytuacjach.

Kontuzja odniesiona podczas domowego spotkania z PSG Stalą Nysa pod koniec stycznia, okazała się jednak na tyle poważna, iż potrzebny był zabieg. Zawodnik doznał zerwania korzenia łąkotki w kolanie. W praktyce oznaczało to koniec sezonu dla kapitana akademików z Kortowa.

Olsztyńscy kibice mogli oglądać Nicolasa w 14 spotkaniach, w których zdobył 128 punktów – 111 w ataku (45% skuteczności), 19 w polu serwisowym i 8 w bloku. Fani ekipy ze stolicy Warmii i Mazur będą mogli podziwiać grę przyjmującego w kolejnym sezonie. Nicolas Szerszeń zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn. 

"Nie była to dla mnie trudna decyzja, ponieważ w olsztyńskiej drużynie zawsze jest potencjał. AZS to bardzo dobry klub i gdy otrzymałem propozycję pozostania na kolejny sezon, długo się nie zastanawiałem. Niestety, w tym sezonie nie pokazałem wszystkiego, na co mnie stać i nie pomogłem na tyle zespołowi, ile bym chciał. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie znacznie lepiej!" – mówi sam zawodnik.

I dodaje: "W przyszłym sezonie nie będzie nam łatwo, bowiem PlusLiga się wzmacnia. Nasza drużyna ma jednak spory potencjał i jeśli wszyscy będziemy zdrowi, to jesteśmy w stanie pokazać, na co nas stać". 

"Cieszę się z przedłużenia umowy z Nicolasem na kolejny rok. Mamy świadomość, że miniony sezon, ze względu na kontuzje, nie był dla niego udany. Wierzę, że jest to już koniec jego problemów zdrowotnych i nasz kapitan udowodni Kibicom, że jest świetnym przyjmującym" – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie.

Kontrakt przyjmującego z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok.