Projekt Warszawa zdemolował Ślepsk Malow Suwałki i wraca na zwycięską ścieżkę w PlusLidzeProjekt Warszawa
Projekt Warszawa po zeszłotygodniowej pierwszej porażce w PlusLidze wrócił z impetem na zwycięską ścieżkę. Drużyna ze stolicy w trzech setach ograła Ślepsk Malow Suwałki i pozostanie na drugim miejscu w tabeli.

Projekt Warszawa tydzień temu niespodziewanie przegrał w Bełchatowie ze Skrą w czterech setach. Było to rozczarowanie dla przyjezdnych, bo rywale w tym sezonie prezentują się przeciętnie, a oni byli niepokonani.

Okazało się, że był to jednak wypadek przy pracy, a nie początek jakiegoś kryzysu. Projekt w Pucharze Challenge łatwo pokonał Calcit Kamnik, a na krajowym podwórku rozbił drużynę z Suwałk.

Spotkanie od samego początku było zdominowane przez Projekt, który wypracował sobie przewagę (9:4), a następnie ją jeszcze podwyższał i w efekcie wygrał pierwszego seta 25:15. Druga odsłona była bardziej wyrównana, a drużyna z Warszawy zwycięstwo zapewniła sobie dobrą końcówką (25:22).

Trzecia partia to już kompletna dominacja Projektu, który nie dał żadnych szans swoim rywalom, wygrywając 25:13. MVP meczu został Artur Szalpuk, który zdobył 21 punktów.

Projekt po 9. kolejce na pewno utrzyma drugie miejsce w tabeli PlusLigi, ustępując tylko Jastrzębskiemu, który ma na koncie komplet zwycięstw i pokonał wczoraj bez problemu na wyjeździe 3:0 Bogdankę LUK Lublin