Paulina Maj-Erwardt i Krystyna Strasz zakończyły ligową karierę w sobotnim hicie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Paulina Maj-Erwardt i Krystyna Strasz zakończyły ligową karierę w sobotnim hicie

Paulina Maj-Erwardt i Krystyna Strasz zakończyły ligową karierę w sobotnim hicie
Paulina Maj-Erwardt i Krystyna Strasz zakończyły ligową karierę w sobotnim hiciePAP
Sobotni mecz play-off Tauron Ligi był ostatnim ligowym występem kapitan siatkarskiej drużyny ŁKS Commercecon Pauliny Maj-Erwardt, która po sezonie zakończy zawodową karierę. Brązowa medalistka mistrzostw Europy została powołana do szerokiej kadry reprezentacji Polski, a w spotkaniu z Radomką została MVP. Po drugiej stronie boiska z ligą żegnała się Krystyna Strasz.

Łodzianki w sobotę we własnej hali pokonały Radomkę Radom dopiero po tie-breaku (3:2) i tegoroczne rozgrywki Tauron Ligi zakończyły na piątym miejscu. Za najlepszą zawodniczkę meczu (MVP) została uznana Maj-Erwardt, która po raz ostatni wystąpiła na ligowym parkiecie.

Maj-Erward kończy w Łodzi...

37-letnia libero już wcześniej zapowiedziała, że nie będzie kontynuowała zawodowej kariery. Kapitan ŁKS Commercecon jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek. W ligowych rozgrywkach zdobyła wszystkie możliwe trofea. Z drużynami, w których występowała pięć razy zdobywała mistrzostwo Polski: z Atomem Trefl Sopot w 2012 r., Chemikiem Police w 2016, 2020 i 2021 r. oraz z ŁKS Commercecon w 2023 r. W swojej kolekcji ma również dwa srebrne medale mistrzostw kraju oraz pięć brązowych krążków. Cztery razy wywalczyła Puchar Polski i Superpuchar Polski. Była też wielokrotnie uznawana najlepszą polską libero.

Oprócz Atomu Trefla, Chemika i ŁKS Commercecon reprezentowała również barwy BKS Aluprof Bielsko-Biała, PTPS Piła, Muszynianki Muszyna i drugiego łódzkiego klubu – Grota Budowlanych. Z zespołem z Muszyny zdobyła Puchar CEV w 2013 r.

W reprezentacji Polski w latach 2006-2019 wystąpiła w 108 oficjalnych meczach. Jej największym sukcesem w kadrze było wywalczenie brązowego medalu mistrzostw Europy w 2009 r. Ostatni raz Maj-Erwardt w drużynie narodowej grała na mistrzostwach Europy w 2019 r., które Polki zakończyły na czwartym miejscu. W minionym tygodniu Maj-Erwardt otrzymała powołanie 30-osobowej szerokiej kadry siatkarek na nachodzący sezon.

Utytułowana siatkarka ogłaszając w lutym na antenie Polsat Sport zakończenie zawodowej kariery, zapowiedziała start w wyborach na prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Jest też prezesem Sparty Złotów, w której uczyła się grać w siatkówkę.

...a Strasz w Radomiu

W sobotę karierę zakończyła również libero Radomki Krystyna Strasz, która w 2019 roku wywalczyła mistrzostwo Polski z ŁKS Commercecon.

Ponad dwie dekady po rozpoczęciu kariery juniorskiej siatkarka z Sosnowca rozegrała swój ostatni mecz. Na parkietach siatkarskiej elity grała od sezonu 2007/08, gdy zadebiutowała w pierwszej drużynie MKS-u Dąbrowa Górnicza.

W tym klubie spędziła aż dziewięć sezonów zawodowej kariery, po drodze sięgając po liczne wyróżnienia, od brązu Letniej Uniwersjady 2009, przez 22 występy w reprezentacji narodowej, po wicemistrzostwa i mistrzostwo kraju, już w barwach ŁKS-u Commercecom, którego wyższość z koleżankami Strasz uznała w sobotę.